18 listopada, 2022

Na czym polega przygotowanie psa do wystawy u groomera?

Czytaj nasz blog

Udział w wystawach i konkursach staje się coraz bardziej popularny wśród posiadaczy rasowych psów. Warto jednak wiedzieć, jak odpowiednio przygotować psa do wystawy, aby jak najlepiej się na takiej wystawie prezentował i miał szansę na zdobycie nagrody. W końcu chodzi nam o to, aby to nasz pupil został zauważony i zapamiętany. 

 

Przygotowanie psa do wystawy – czy to konieczne?

 

Okazuje się, że sama uroda i słodycz naszego pupila nie wystarczą. Warto zwrócić uwagę na przygotowanie psa do wystawy w Krakowie czy każdym innym mieście. Są osoby zajmujące się właśnie takim przygotowaniem do wystawy czworonoga, wymaga to dużo ćwiczeń, aby pies dobrze się prezentował na tle innych, ale też warto przemyśleć wizytę u groomera. Pupil na wystawie powinien być odpowiednio zadbany, co nie zawsze jest oczywiste dla właściciela. Sędziowie z wystaw zdradzają, że często oceniają lepiej psy, które są zadbane, a nie mają idealnej sylwetki, niż te o idealnych kształtach ale zaniedbane. W czasie konkursu ocenia się często bowiem, czy pies jest zbudowany zgodnie z wzorcem razy, czyli jego budowę ciała, ale oprócz tego sędziowie zwracają także uwagę na wygląd pupila, cechy psychiczne czy typ włosa. W wystawach często biorą udział też hodowcy, którym zależy na odznakach, bo im więcej posiada ich pies tym drożej będą mogli sprzedać psy z swojej hodowli. Konkurencja jest jak dość duża, dlatego nie wystarczy już nauczyć psa kilku komend, warto skorzystać z profesjonalnego przygotowania psa do wystawy.

 

Przygotowanie psa do wystawy u groomera.

 

Oprócz nauki posłuszeństwa i wykonywania komend, pies musi się godnie prezentować na wystawie. I nie mowa tu o zwykłej kąpieli. Przed takim konkursem warto zdecydować się na pomoc profesjonalnego groomera, który dokładnie wie, jak przygotować psa do wystawy, aby miał on szansę pokazać się z jak najlepszej strony.

Jakie zabiegi warto wziąć pod uwagę u groomera, jako przygotowanie psa do wystawy?

 

  • Pielęgnacja uszu – polega na pozbyciu się z przewodu słuchowego psa włosów, które często mogą przyczynić się do powstania infekcji.
  • Pielęgnacja oczu – ten zabieg polega na pielęgnacji włosów wokół oczu tak, aby ich nie podrażniały. Tutaj możliwe jest także, usunięcie powstałych przebarwień oczu. 
  • Skracanie pazurów – to element pielęgnacji, który powinno się robić regularnie, to prosty zabieg, istotny dla psa. Od jego wykonania może zależeć na przykład chód czworonoga, a do przycięcia ich na prawidłową długość potrzeba zaledwie kilku chwil.
  • Kąpanie psa – groomer dobierze odpowiednie kosmetyki, które pozwolą aby sierść psa przygotowywanego do wystawy była idealna. Delikatne szampony pozwolą usunąć drobinki kurzu, martwego naskórka i wszystkiego co mogło się zaplątać w sierści podczas zabawy naszego czworonoga.
  • Strzyżenie psa – skrócenie włosów w odpowiedni sposób do rasy, nadając psu odpowiednią sylwetkę. Specjalista dobiera fryzurę także do ilości i gęstości sierści. Prawidłowo wykonana usługa to świetne przygotowanie pupila przed konkursem, zawodami czy wystawą. Dlatego jeśli na tym Ci zależy, uprzedź o tym groomera.
  • Czesanie psa – pielęgnacja ta zapobiega wypadaniu włosów, bo większość wypada w czasie zabiegu, najlepiej stosować takie czesanie regularnie, nie tylko przed samą wystawą. Ten zabieg powinien być stosowany zarówno jako przygotowanie psa do wystawy, jak i domowych kanapowców. Efektem czesania jest miękka i gładka sierść pupila, a także mniej sierści w na kanapie.

 

Pamiętaj, że przygotowanie psa do wystawy to nie jednorazowa wizyta przed samym konkursem. Najlepiej regularnie dbać o swojego pupila, tak aby jego sierść wyglądała idealnie. Aby pies na zawodach prezentował się wspaniale, bardzo ważna jest regularność zabiegów u groomera. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi zabiegami, jakie jesteśmy w stanie Ci zaproponować, jako przygotowanie psa do wystawy w Krakowie, na naszej stronie internetowej https://championspa.pl. Znajdziesz tam opis i ceny wszystkich zabiegów, a także bardzo dużo rzetelnej wiedzy dostępnej na naszym blogu.

 

Najnowsze wpisy

  • blog

    28.03.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    12.03.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    14.02.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    24.01.2023

    Czytaj wpis

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI