Kąpanie psa

Kąpanie psa

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Kąpanie psa

usługi Champion spa

Kąpanie psa

Mimo iż jeszcze jakiś czas temu regularne kąpanie psa uznano za zbędną praktykę, obecnie profesjonalni groomerzy wiedzą w jaki sposób dobrać dla danego czworonoga właściwe kosmetyki, aby jego sierść i skóra mogły pozostać zdrowe, odpowiednio dotlenione i odżywione. Kąpiel to bowiem konieczny i niezwykle istotny element pielęgnacji naszych pupili. Regularne mycie psa umożliwia przede wszystkim oczyścić sierść oraz powierzchnię skóry. Delikatne kosmetyki myjące pozwalają na usunięcie obumarłych fragmentów naskórka, zabrudzeń, a także drobin, które mogły zaplątać się we włosy psa podczas spaceru lub zabawy.

Kąpanie psa w Krakowie – Champion SPA

Każdy entuzjasta czworonogów wie, jak ważna jest dbałość o ich kondycję, zdrowię i wygląd, do czego niezbędne jest także regularne kąpanie psa. Kraków – czyli miasto psich wielbicieli, to miejsce w którym działa placówka Champion SPA. W naszym salonie realizujemy szeroki wachlarz usług z zakresu pielęgnacji czworonożnych pupili. Zachęcamy do umówienia się na wizytę już dzisiaj. Gwarantujemy profesjonalną obsługę. Nasi groomerzy działają w oparciu o wysokiej jakości akcesoria oraz odpowiednie produkty dedykowanie do pielęgnacji zwierząt.

W Champion SPA wiemy jak istotna jest prawidłowa pielęgnacja psiej sierści, szczególnie w przypadku czworonogów przygotowywanych do udziału w wystawach i pokazach. Specjalizujemy się w metamorfozach psów, zgodnie z wzorcami ras FCI. Nie straszny nam żaden pupil – zapraszamy na wizytę psy w każdym wieku oraz każdej wielkości. Zajmujemy się pielęgnacją piesków krótko-, średnio- i długowłosych. Jeśli zbliża się moment kąpieli Twojego ukochanego zwierzaka lub też przygotowujesz go do ważnej imprezy, zaufaj naszemu doświadczeniu.

Nie zapominajmy także, że kąpiel jest w przypadku psów większości ras niezbędna, aby móc przystąpić do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak czesania czy strzyżenia. W naszym salonie sięgamy wyłącznie po najwyższej jakości kosmetyki, dedykowane dla zwierząt. Po zakończeniu mycia, zadbamy także o to, aby sierść i skóra psa zostały dokładnie wysuszone i wyszczotkowane – a to wszystko przy minimum stresu dla twojego podopiecznego!

Dlaczego mycie psa jest tak ważne

Regularne kąpanie psa jest zabiegiem, który przy użyciu odpowiednich kosmetyków, można w niektórych przypadkach przeprowadzać nawet raz na tydzień (a czasem częściej). Warto zerwać z mylnym przekonaniem, że nasz czworonożny pupil powinien być kąpany jedynie raz na pół roku – utrzymanie czystości sierści, to kluczowy element dla zachowania dobrej kondycji włosa okrywowego, podszerstka oraz skóry całego ciała.

Mycie psa ma na celu usunąć gromadzący się w sierści brud, sebum oraz obumarły naskórek. Gromadzące się drobiny tego typu ograniczają dostęp tlenu do skóry. Może mieć to dość przykre konsekwencje dla naszego podopiecznego. Szczególnie w przypadku piesków ras długowłosych, o bujnym podszerstku, sporadyczna kąpiel może zwiększać ryzyko rozwoju chorób dermatologicznych, jak grzybicy skóry, infekcji bakteryjnych, odparzeń czy egzemy.

Prawidłowa pielęgnacja sierści Twojego psa to także gwarancja łatwiejszego rozczesywania, strzyżenia oraz zminimalizowania gubienia sierści w domu. Czysty i wypielęgnowany zwierzak, będzie mniej podatny na ataki ze strony pcheł. Regularne kąpanie psów z którymi mieszkamy to także konieczność, aby zachować czystość w domu.

Jak często należy kąpać psa? Częstotliwość mycia będzie uzależniona od rasy psa, rodzaju jego sierści oraz tego jak dużo czasu pies spędza poza domem. Warto także wziąć pod uwagę skłonność zwierzaka do alergii lub występowania podrażnień skóry. Zbyt częste kąpiele z kolei, także są niewskazane, ponieważ – jeśli przeprowadzane przy pomocy zbyt agresywnie działających kosmetyków – mogą prowadzić do przesuszenia skóry, a nawet obniżenia odporności pieska. Jeśli nie wiesz jak często warto kąpać pupila, zachęcamy do wizyty w Champion SPA. Nasi groomerzy podpowiedzą w jaki sposób organizować pielęgnację Twojego czworonoga!

Kąpanie psów – podstawa pielęgnacji ras długo- i krótkowłosych

Każda rasa psów wymaga nieco innego sposobu pielęgnacji sierści. Prawidłowe kąpanie psów ras szczególnie wymagających pod tym względem stanowi podstawę dla przeprowadzenia innych zabiegów, takich jak wykonanie strzyżenia czy czesania.

Regularna kąpiel to także częste zalecenie w przypadku zdiagnozowania określonych dolegliwości lub problemów skórnych. Sięgając po specjalne szampony, można przyspieszyć proces odnowy naskórka, chronią jednocześnie naszego psiaka przed infekcjami czy zaostrzeniem symptomów. Zapraszamy na wizytę i kąpiel także psich alergików, z wyjątkowo wrażliwą skórą – nasi doświadczeni groomerzy wiedzą jak zatroszczyć się o jej prawidłową kondycję.

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Psa

  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.