Trymowanie psa

Trymowanie psa

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Trymowanie psa

usługi Champion spa

Trymowanie psa

Regularne trymowanie psa powinno stanowić rutynę właścicieli czworonogów ras szorstkowłosych. To zabieg kluczowy przy pielęgnacji psów ras takich jak teriery, sznaucery czy niektóre rasy owczarków, których sierść wymaga specjalnego traktowania. Dzięki trymowaniu, sierść Twojego pupila zachowuje zdrowie, estetyczny wygląd, prawidłowy koloryt, miękkość oraz swoje właściwości. Jeśli nie wiesz jak samodzielnie wykonać trymowanie lub czy jest ono konieczne w przypadku Twojego czworonoga, zachęcamy do odwiedzenia salonu Champion SPA. Specjalizujemy się w przygotowywaniu psów do udziału w wystawach – a także zajmujemy się rutynową pielęgnacją domowych pupili.

Profesjonalny grooming i trymowanie psów

Trymowanie psów stanowi bezbolesny zabieg, który polega na usuwaniu martwego włosa okrywowego ras szorstkowłosych. Trymowanie sierści sprawia, że nabiera ona odpowiednią strukturę, barwę, a także jakość. Czynność ta może być wykonywana ręcznie lub też z wykorzystaniem dedykowanych do tego celu narzędzi. Grunt jednak, aby trymowanie psa wykonywała osoba wykazująca się odpowiednią znajomością specyfiki tego typu sierści oraz techniką.

Sierść psów szorstkowłosych rośnie do określonej długości. Po tym czasie włosy dojrzewają i kończą swój cykl wzrostu, w wyniku czego wypadają, aby zrobić miejsce na wzrost kolejnych, młodych włosów. Okrywa włosowa jest jednak dość zbita, co często uniemożliwia całkowite wypadnięcie obumarłego włosa. Wówczas należy przeprowadzić trymowanie sierści psa. Różnica między trymowaniem a stężeniem polega na tym, że zabieg usuwa cały włos, a nie tylko jego fragment. Sierści ras szorstkowłosych nie powinno się zatem strzyc czy skracać przy pomocy maszynki lub nożyczek. Zamiast tego, do trymowania niezbędne będzie specjalne narzędzie (trymer). Wprawiony groomer posługuje się nim podobnie, jak grzebieniem. Przesuwając narzędzie wzdłuż włosa wysnuwa obumarłą sierść.

Podczas zabiegu najdłuższe (martwe) włosy są wyciągane, nie naruszając przy tym struktury sierści, ani nie sprawiając bólu zwierzęciu. Pożądanym efektem, jaki daje trymowanie, jest:

  • usztywnienie sierści i nadanie jej sprężystości,
  • spowolnienie wzrostu podszerstka,
  • ograniczenie wypadania sierści w domu,
  • poprawa ukrwienia skóry,
  • dotlenienie skóry,
  • utrzymanie sierści w zgodzie z wytycznymi zebranymi we wzorcach ras FCI.

Champion SPA – trymowanie psów w Krakowie

Jeśli poszukujesz profesjonalnego salonu groomerskiego, w którym można zlecić trymowanie psa w Krakowie, zapoznaj się z ofertą Champion SPA. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób zatroszczyć się o dobry wygląd i zdrowie sierści Twojego pupila. Nasi groomerzy oferują szeroki wachlarz dostępnych usług, w tym możliwość wykonania trymowania psa – bezpieczne, bez stresu dla zwierzaka oraz z uwzględnieniem konkretnych wymogów jego włosia.

Zastanawiasz się jak często warto wykonywać trymowanie psa? Psy ras szorstkowłosych wymagają regularnego trymowania. W zależności od danej rasy i szybkości wzrostu sierści, pupila należy trymować mniej więcej raz na 8-10 tygodni. Zabieg trzeba przeprowadzać regularnie, niezależnie od trwającej pory roku, temperatur czy pogody. Przed wizytą trzeba unikać kąpania zwierzaka, przez co najmniej kilka tygodni.

W naszym salonie możemy wykonać trymowanie sierści Twojego czworonoga tak, aby po zakończeniu metamorfozy jego sylwetka była zgodna z wytycznymi wzorców FCI. Zapraszamy w szczególności właścicieli piesków rasy west highland white terrier, cairn terrier, airedale terrier, fox terrier, Jack Russell terrier. Zajmujemy się także szorstkowłosymi jamnikami, sznaucerkami oraz owczarkami. Bez obaw powierz nam swojego czworonoga – nasz zespół pracuje w przyjaznej dla zwierzaków atmosferze, dzięki czemu wizyta w salonie okaże się dla twojego podopiecznego czystą przyjemnością.

Pielęgnacja psów szorstkowłosych w Krakowie

Okresowe trymowanie psa jest konieczne, aby uchronić naszego czworonoga przed dolegliwościami skórnymi oraz dyskomfortem na co dzień. Realizowane w Champion SPA trymowanie psów to najlepsza metoda na utrzymanie dobrej kondycji skóry i sierści Twojego pupila.

Trymowanie można wykonać samodzielnie – przy niewłaściwej technice można jednak sprawić zwierzakowi dyskomfort lub niechcący zaburzyć strukturę jego sierści. Na trymowanie psa należy jednak poświęcić nieco czasu (zwłaszcza w przypadku większych ras), a także cierpliwości. Zaufaj zatem w tym zakresie profesjonalistą. Pieski ras szorstkowłosych warto przyzwyczajać do wizyt u groomera już od pierwszych miesięcy życia. Regularne trymowanie w salonie stanie się dzięki temu rutynowym zabiegiem pielęgnacyjnym, zamiast pełną stresu wyprawą.

usługi Champion spa

Usuwanie liniejącego włosa

Zabiegi polegają na wyczesywaniu nadmiaru martwego włosa który ma tendencje do filcowania się i kołtunienia. Zabieg przeprowadzamy tak, aby nie uszkodzić zdrowej sierści. Jeśli usuniemy niepotrzebny włos skóra psa będzie dotleniona, błyszcząca, niepodatna na stany bakteryjne i odparzenia.

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Psa

  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ
  • PIES

    SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.