Trymowanie

Trymowanie psa

Regularne trymowanie psa powinno stanowić rutynę właścicieli czworonogów ras szorstkowłosych. To zabieg kluczowy przy pielęgnacji psów ras takich jak teriery, sznaucery czy niektóre rasy owczarków, których sierść wymaga specjalnego traktowania. Dzięki trymowaniu, sierść Twojego pupila zachowuje zdrowie, estetyczny wygląd, prawidłowy koloryt, miękkość oraz swoje właściwości. Jeśli nie wiesz jak samodzielnie wykonać trymowanie lub czy jest ono konieczne w przypadku Twojego czworonoga, zachęcamy do odwiedzenia salonu Champion SPA. Specjalizujemy się w przygotowywaniu psów do udziału w wystawach – a także zajmujemy się rutynową pielęgnacją domowych pupili.

Profesjonalny grooming i trymowanie psów

Trymowanie psów stanowi bezbolesny zabieg, który polega na usuwaniu martwego włosa okrywowego ras szorstkowłosych. Trymowanie sierści sprawia, że nabiera ona odpowiednią strukturę, barwę, a także jakość. Czynność ta może być wykonywana ręcznie lub też z wykorzystaniem dedykowanych do tego celu narzędzi. Grunt jednak, aby trymowanie psa wykonywała osoba wykazująca się odpowiednią znajomością specyfiki tego typu sierści oraz techniką. 

Sierść psów szorstkowłosych rośnie do określonej długości. Po tym czasie włosy dojrzewają i kończą swój cykl wzrostu, w wyniku czego wypadają, aby zrobić miejsce na wzrost kolejnych, młodych włosów. Okrywa włosowa jest jednak dość zbita, co często uniemożliwia całkowite wypadnięcie obumarłego włosa. Wówczas należy przeprowadzić trymowanie sierści psa. Różnica między trymowaniem a stężeniem polega na tym, że zabieg usuwa cały włos, a nie tylko jego fragment. Sierści ras szorstkowłosych nie powinno się zatem strzyc czy skracać przy pomocy maszynki lub nożyczek. Zamiast tego, do trymowania niezbędne będzie specjalne narzędzie (trymer). Wprawiony groomer posługuje się nim podobnie, jak grzebieniem. Przesuwając narzędzie wzdłuż włosa wysnuwa obumarłą sierść. 

Podczas zabiegu najdłuższe (martwe) włosy są wyciągane, nie naruszając przy tym struktury sierści, ani nie sprawiając bólu zwierzęciu. Pożądanym efektem, jaki daje trymowanie, jest: 

  • usztywnienie sierści i nadanie jej sprężystości, 
  • spowolnienie wzrostu podszerstka,
  • ograniczenie wypadania sierści w domu, 
  • poprawa ukrwienia skóry, 
  • dotlenienie skóry, 
  • utrzymanie sierści w zgodzie z wytycznymi zebranymi we wzorcach ras FCI.

Champion SPA – trymowanie psów w Krakowie

Jeśli poszukujesz profesjonalnego salonu groomerskiego, w którym można zlecić trymowanie psa w Krakowie, zapoznaj się z ofertą Champion SPA. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób zatroszczyć się o dobry wygląd i zdrowie sierści Twojego pupila. Nasi groomerzy oferują szeroki wachlarz dostępnych usług, w tym możliwość wykonania trymowania psa – bezpieczne, bez stresu dla zwierzaka oraz z uwzględnieniem konkretnych wymogów jego włosia.

Zastanawiasz się jak często warto wykonywać trymowanie psa? Psy ras szorstkowłosych wymagają regularnego trymowania. W zależności od danej rasy i szybkości wzrostu sierści, pupila należy trymować mniej więcej raz na 8-10 tygodni. Zabieg trzeba przeprowadzać regularnie, niezależnie od trwającej pory roku, temperatur czy pogody. Przed wizytą trzeba unikać kąpania zwierzaka, przez co najmniej kilka tygodni. 

W naszym salonie możemy wykonać trymowanie sierści Twojego czworonoga tak, aby po zakończeniu metamorfozy jego sylwetka była zgodna z wytycznymi wzorców FCI. Zapraszamy w szczególności właścicieli piesków rasy west highland white terrier, cairn terrier, airedale terrier, fox terrier, Jack Russell terrier. Zajmujemy się także szorstkowłosymi jamnikami, sznaucerkami oraz owczarkami. Bez obaw powierz nam swojego czworonoga – nasz zespół pracuje w przyjaznej dla zwierzaków atmosferze, dzięki czemu wizyta w salonie okaże się dla twojego podopiecznego czystą przyjemnością. 

Pielęgnacja psów szorstkowłosych w Krakowie

Okresowe trymowanie psa jest konieczne, aby uchronić naszego czworonoga przed dolegliwościami skórnymi oraz dyskomfortem na co dzień. Realizowane w Champion SPA trymowanie psów to najlepsza metoda na utrzymanie dobrej kondycji skóry i sierści Twojego pupila. 

Trymowanie można wykonać samodzielnie – przy niewłaściwej technice można jednak sprawić zwierzakowi dyskomfort lub niechcący zaburzyć strukturę jego sierści. Na trymowanie psa należy jednak poświęcić nieco czasu (zwłaszcza w przypadku większych ras), a także cierpliwości. Zaufaj zatem w tym zakresie profesjonalistą. Pieski ras szorstkowłosych warto przyzwyczajać do wizyt u groomera już od pierwszych miesięcy życia. Regularne trymowanie w salonie stanie się dzięki temu rutynowym zabiegiem pielęgnacyjnym, zamiast pełną stresu wyprawą. 

Nasz krakowski salon SPA przyjmuje pieski w każdym wieku i każdej wielkości. Dokładamy starań aby Twój pies wyszedł po zabiegu z wypielęgnowaną oraz odżywioną sierścią. Szykujesz pupila do wystawy? Przyszedł czas na okresową pielęgnację? Postaw na ekspertów Champion SPA. Zapraszamy!