Bieżnia wodna

Wodna bieżnia dla zwierzaków to nowoczesne urządzenie opracowanie z myślą o wspomaganiu efektów prowadzonej zoofizjoterapii. Jest to aparat łączący w sobie zalety korzystania ze standardowej bieżni z efektami, jakie dać może pływanie. Skutek? Efektywny trening całego ciała Twojego czworonoga – bezpiecznie, w kontrolowanych warunkach oraz niezależnie od pory roku. Hydroterapia pomaga uchronić pupila przed urazami, poprawić ruchomość stawów, wzmacnia mięśnie, a nawet, wspiera proces utraty wagi. Wszystko to przebiega przy jednoczesnym minimalizowaniu bólu i dyskomfortu.

Champion SPA – bieżnia wodna dla Twojego psa w Krakowie

W Champion SPA korzystamy z najlepszych narzędzi i nowoczesnej aparatury, takiej jak właśnie bieżnia wodna dla zwierząt. Zapisz się na wizytę już dzisiaj! Działamy w oparciu o wieloletnie doświadczenie uzyskane w wyniku pracy z czworonożnymi pupilami, dzięki czemu nasz zespół może dołożyć odpowiednich starań, aby każdy pies i kot mógł poczuć się u nas jak najlepiej.

Wodna bieżnia jest urządzeniem zaprojektowanym w taki sposób, aby możliwe było łatwe dostosowanie jego działania do potrzeb danego zwierzaka – niezależnie od wieku, długości łapek czy aktualnej sprawności fizycznej czworonoga. Na urządzenie składa się platforma z pasem, tworzące bieżnię, po której pies może iść lub biec. To jednak nie wszystko, bowiem bieżnia jest zanurzona w wodzie. To właśnie sekret skuteczności działania urządzenia. Odpowiednio dopasowany do potrzeb zwierzęcia poziom i temperatura wody mają zbawienne działanie na funkcjonowanie całego aparatu ruchu – a zatem stawów, kości oraz mięśni.

Zabawa i trening dla wszystkich czworonogów – bieżnia wodna Kraków

Z wodnej bieżni mogą korzystać czworonogi w każdym wieku, zarówno te po przebytych urazach i operacjach, jak również pieski starsze i otyłe – czyli zwierzaki zmagające się z trudnościami w poruszaniu się. Trening na bieżni wodnej ma na celu stopniowe wzmacnianie ciała i trening mięśni, przy jednoczesnym łagodzeniu dokuczliwych objawów, takich jak ból, brak mobilności stawów czy dolegliwości związane z podeszłym wiekiem.

Zajęcia na bieżni zalecane są przez zoofizjoterapeutów również dla zwierzaków zdrowych – czyli m.in. dla regularnie trenujących psich sportowców, startujących w zawodach lub biorących udział w wystawach. Bieżnia wodna dla psa to znakomite uzupełnienie treningu kondycyjnego, który może odbywać się niezależnie od pogody czy pory roku. Dzięki temu przygotowania do rozpoczęcia sezonu sportowego nie muszą już dłużej czekać! To podstawa aby podtrzymać kondycję Twojego pupila, a także – na ochronę przed kontuzjami i urazami.

Ćwiczenia na bieżni wodnej pomagają także w przypadku psów młodych, nadpobudliwych i bardzo energicznych. Czy Twój zwierzak ma w sobie niespożyte pokłady energii? Zwykły spacer to dla niego zdecydowanie za mało? Bieżnia wodna to rozwiązanie dla psów, które w ciągu dnia wymagają dużej ilości ruchu, aktywnej zabawy i wyzwań. Szukasz sposobu na utrzymanie dobrej formy i zadowolenia psiaka mieszkającego w mieście? Może okazać się nim właśnie regularny trening na wodnej bieżni.

Jak działa bieżnia wodna dla psa?

Bieżnia wodna dla psa to urządzenie, które oferuje możliwość prowadzenia treningu czworonoga w specyficznych warunkach. Na ciało psa oddziałuje siła wyporu, dzięki czemu podczas ćwiczeń zwierzak pracuje nie tylko nad wzmocnieniem ciała i zwiększeniem zasięgu ruchu, ale także nad umiejętnością utrzymania równowagi. To znakomity trening zwinności – niezbędny w szczególności zwierzakom, które z różnorodnych przyczyn tracą mobilność.

Nasz zespół dobiera intensywność treningu oraz poziom do jakiego pupil zostaje zanurzony, aby ruch na bieżni mógł dać jak najlepsze efekty. Zanurzenie w wodzie pomaga w odciążeniu stawów zwierzęcia. Dzięki temu możliwa jest bezpieczna i komfortowa praca z czworonogami na etapie rekonwalescencji po urazach lub przebytych zabiegach. Hydroterapia pomaga w szybszym powrocie do formy, a także chroni przed ewentualnymi kontuzjami w przyszłości. Dobra kondycja ciała to podstawa do tego, aby Twój pies mógł cieszyć się życiem i regularnie zażywać ruchu.

Nowoczesna bieżnia wodna dla zwierząt

Champion SPA to miejsce prowadzone z pasją i dbałością o komfort każdego z naszych zwierzęcych klientów. Pies powinien być oswajany z wizytami w salonie groomerskim tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Dzięki temu zwierzę może poczuć się bezpiecznie i zaufać zajmującym się nim osobom. Proponujemy wsparcie dla psiaków startujących w zawodach sportowych, wystawowych championów oraz tych, które kochają ruch. Bieżnia wodna dla psa to znakomite wsparcie prowadzonej terapii rehabilitacyjnej oraz dla pupili z otyłością.

Zasada ta odnosi się także do zajęć prowadzonych z wykorzystaniem wodnej bieżni. Pierwsze zetknięcie czworonoga z aparaturą powinno umożliwić mu oswojenie się z urządzeniem. Na samym początku oswajamy pieska z zanurzeniem w wodzie, a także stopniowo dopasowujemy tryb pracy bieżni do jego potrzeb. Dzięki temu oferujemy sesje na bieżni wodnej dla czworonogów w każdym wieku, zarówno dla zwierząt młodych, jak i starszych. Serdecznie zapraszamy!