Pielęgnacja oczu

Pielęgnacja oczu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pielęgnacja oczu

usługi Champion spa

Pielęgnacja oczu

Kocie oczy stanowią wyraz geniuszu inżynierii natury. Swoją konstrukcją umożliwiają zwierzakowi poruszanie się nie tylko za dnia, ale także w ciemności. Są dostosowane do wychwytywania choćby najdrobniejszego ruchu, dzięki czemu stanowią niezbędny element wyposażenia każdego drapieżcy. Domowe koty co prawda nie muszą walczyć o przetrwanie w dziczy, nadal konieczne jest regularne dbanie o zdrowie i higienę okolic oka. W Champion SPA oferujemy możliwość zatroszczenia się czyszczenie oczu kota w Krakowie, realizowane w zakresie kompleksowej usługi.

Czyszczenie oczu kota

Koty są znane jako czyściochy. Z pomocą miękkich łapek i szorstkiego języka pokrytego wypustkami mogą zbierać zanieczyszczenia z sierści. Jednak w kwestii zachowania higieny oka, rzecz może mieć się zupełnie inaczej. Problem łzawienia lub ropienia oczu jest utożsamiany przede wszystkim z kociętami, ale może dotknąć zwierzaki w każdym wieku. Do rozwoju infekcji przyczyniają się zanieczyszczenia, kurz, a także bakterie, które kot może samoistnie przenieść sobie na pyszczek. Dokładne czyszczenie oczu kota należy uwzględnić jako element rutyny pielęgnacyjnej, nie tylko wtedy, kiedy dojdzie do rozwoju infekcji. 

Kiedy jednak z oczami Twojego pupila zacznie dziać się coś niepokojącego, pierwszym kierunkiem, jaki należy obrać, powinien być weterynarz. Niepokojącym objawem są: 

  • apatia i ospałość lub nerwowość zwierzaka, 
  • zaczerwienienie oczu, 
  • ropienie lub łzawienie oka, 
  • pojawienie się drobnych strupków przy oczach,
  • częste przecieranie pyszczka lub samego oka przez kota, 
  • zmiana apetytu. 

Regularne przemywanie oczu u kota, np. po jego powrocie ze spaceru, pomoże uchronić zwierzę przed rozwojem infekcji czy stanów zapalnych. Pamiętaj, że oczy kota naturalnie będą oczyszczać się podczas snu. Wówczas w oku wszelkie zanieczyszczenia są zbierane i odprowadzane poza oko. W ten sposób w kącikach oczu tworzą się drobne grudki wydzieliny. Warto regularnie je usuwać, szczególnie gdy kot jest młody lub w podeszłym wieku – kiedy to odporność organizmu jest jeszcze nie w pełni rozwinięta lub już nieco osłabiona.

Przemywanie oczu u kota – kiedy jest konieczne

Przemywanie oczu u kota można wykonać samodzielnie w domu. Nie wymaga to szczególnego przygotowania, a jedynie zaopatrzenia się w kilka podstawowych akcesoriów. Podstawą jest wykonywanie ostrożnych ruchów i obserwacja tego, jak reaguje na nie kot. Do przemywania oczu kotów stosuje się waciki bezpyłowe. Sprawdzają się one znacznie lepiej niż zwykła chusteczka czy kawałek waty, ponieważ nie pozostawiają drobnych włókien, które mogłyby dostać się do oka, powodując dalsze podrażnienie i ból. 

Do przemywania wykorzystuje się przede wszystkim przestudzoną, przegotowaną wodę, a także dedykowane do tego celu preparaty dla kotów. Pod żadnym pozorem nie powinno się używać produktów dedykowanych dla ludzi, gdyż zawarte w nich składniki mogą mieć nieprzewidziany wpływ na kondycję kociego oka. To samo odnosi się to tzw. domowych sposobów, uwzględniających np. stosowanie naparu z rumianku. Pamiętajmy także, że pielęgnacja oczu kota uwzględnia czyszczenie samej sierści na pyszczku. Znajdujące się na włoskach zanieczyszczenia czy bakterie mogą przedostać się do oka, powodując rozwój infekcji. 

W razie zdiagnozowania dolegliwości, pielęgnacja oczu kota powinna mieć miejsce tak często, jak zalecił to weterynarz. Jeśli oczy naszego pupila są zdrowe, regularne czyszczenie powinno mieć miejsce przynajmniej raz w tygodniu.

Czyszczenie oczu kota w Krakowie – Champion SPA

Kompleksowa pielęgnacja każdego kota powinna uwzględniać regularne przemywanie oczu. Dzięki temu wzrok pupila pozostanie ostry, a oczy będą prezentować się pięknie, zachwycając swoim kolorem i przejrzystością. Czyszczenie oczu kota w Krakowie można wykonać właśnie w Champion SPA. Nasz salon to miejsce dysponujące wyborem najwyższej jakości preparatów, odpowiednim sprzętem oraz doświadczonym personelem. Pielęgnacja oczu kota może być przeprowadzona jako dopełnienie innego zabiegu, jak kąpiel czy nawet skracanie długości pazurów. 

Uwagę na zdrowie kocich oczu powinni kłaść zarówno właściciele dachowców, jak i rasowych kociaków, przygotowywanych do udziału w wystawach. Na szczególną uwagę warto poświęcić kotom ras brachycefalicznych, takich jak perskie, himalajskie, szkockie foldy czy rasy krótkowłose. Są one podatne na rozwój infekcji nieco bardziej niż inne rasy, a to ze względu na charakterystyczne ukształtowanie czaszki. Pyszczki kotów są dość krótkie, a oczodoły płytkie. Wielkie, okrągłe oko jest podatne na rozwój infekcji spowodowanych zanieczyszczeniami oraz na urazy mechaniczne. 

Zadbaj o dobrą kondycję i wygląd swojego kota razem z nami. Zachęcamy do zapisania się na wizytę, już dzisiaj. 

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Kota

  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.