Czesanie kota

Czesanie kota

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czesanie kota

usługi Champion spa

Czesanie kota

Właścicielom kotów, szczególnie ras o gęstej i długiej sierści, nie obcy jest problem liniejącej sierści, rozsianej po całym mieszkaniu oraz odzieży. Podobnie jak w przypadku psów, koty także naturalnie linieją, aby zrzucić z siebie warstwę zbędnej okowy włosowej. Dzięki temu zwierzakom znacznie łatwiej jest dostosować się do zmiany temperatury. Odpowiednio gruba sierść izoluje przed gorącem w czasie upałów oraz chroni przed utratą ciepła zimą, kiedy panują mrozy. W naszym salonie realizujemy czesanie kotów różnych ras, od domowych mruczków, po rasowych medalistów, przygotowywanych do startu w konkursach wystawach.

Czesanie kotów różnych ras

Regularne kota “dachowca” nie jest czynnością szczególnie wymagającą. O ile Twój zwierzak jest do tego przyzwyczajony, kilka razy w tygodniu warto przeczesać jego sierść przy pomocy dedykowanej do tego celu szczotki lub wybrać furminator. Nieco większej wiedzy i odpowiedniego podejścia wymaga już czesanie kotów rasowych, których sierść musi być pielęgnowana w określony sposób, aby nie naruszyć jej struktury. 

Koty z krótką sierścią wymagają nieco mniej czasochłonnej pracy, niż mruczki obdarzone gęstą i długą sierścią, to jasne. Nie należy jednak zaniedbywać ich czesania, przynajmniej raz w tygodniu. Wystarczy obserwować czy ilość sierści, którą traci zwierzak nie zwiększa się i dbać o jej prawidłowy połysk i miękkość przy pomocy furminatora. 

Nieco inaczej wygląda to w przypadku pielęgnacji długiej sierści. Koty zrzucają okrywę włosową najobficiej na wiosnę i jesień. Zwłaszcza wtedy czesanie należy przeprowadzać nie rzadziej niż raz na kilka dni lub nawet codziennie. Pamiętajmy, że pozostawienie obumarłej sierści będzie utrudniało kotu utrzymanie higieny, a także może zahamować wzrost nowych włosów. Co więcej, swobodnie filcuje się sierść będzie roznosić się po całym domu. Szczególnie wymagająca może okazać się pielęgnacja ras takich jak persy, które linieją przez cały rok. Oznacza to, że częstotliwość czesania nie będzie ulegała zmianie, a do domowych zabiegów trzeba zaopatrzyć się w kilka różnych narzędzi i odpowiednie preparaty.

Czesanie kotów o długiej sierści wymaga właściwego nastawienia, nieco wolnego czasu oraz odpowiednich akcesoriów. Koniecznie zaopatrz się w grzebień o krótkich zębach, z pomocą którego uda Ci się rozczesać wszystkie drobne kołtuny i supełki. Robiąc to regularnie uchronisz siebie i zwierzaka przed niepotrzebnych stresem. Dobrym rozwiązaniem będzie także okresowe złożenie wizyty w salonie groomerskim, aby upewnić się, że domowa pielęgnacja daje zamierzone efekty.

Wyczesanie kota – regularność jest kluczem

Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku dbałości o każdego domowego pupila, podobnie jest także gdy w grę wchodzi wyczesywanie kota. Zabieg ten nie powinien być zaniedbywany, nawet jeśli nasz podopieczny należy do grupy kocich czyściochów. Koty same troszczą się o czystość swojej sierści. Poprzez regularnej wylizywanie, ostry język wyłapuje zabrudzenia, ale także obumarłe włoski, których należy się pozbyć. Niestety, szczególnie wiosną i jesienią, ilość ta będzie niewystarczająca. Do regularnej rutyny musi wejść zatem wyczesywanie kota przy pomocy dedykowanych do tego celu akcesoriów. 

Czynność ta, o ile ma miejsce co najmniej raz na kilka dni, powinna dość szybko przynieść zamierzony efekt, czyli mniej sierść oblepiającej meble i odzież. Dzięki czesaniu, sama sierść zyskuje zdrowy blask, jest miękka i pozbawiona kołtunów, co może niestety przydarzyć się kotom posiadającym długą sierść. Jeśli przygotowujesz swojego championa do udziału w wystawie, z pewnością chcesz aby jego sierść została odpowiednio wypielęgnowana. Zatroszczymy się o to w naszym salonie. Wiemy w jaki sposób dobrać odpowiednie narzędzia, produkty i technikę dla sierść danego zwierzaka, aby finalny efekt zachwycał. Poza dedykowanymi do tego celu szczotkami stosować można również rękawice, a także grzebień czy furminator.

Wyczesanie kota w Krakowie – zaufany salon

Wyczesywanie kota jest zabiegiem pielęgnacyjnym, którego nie warto pomijać w regularnej rutynie. Niesie on ze sobą szereg zalet, jak poprawa kondycji skóry i sierści, a także ochrona przed rozwojem dolegliwości dermatologicznych czy kołtunienia się sierści. Do wyczesywania należy jednak zabrać się z odpowiednią dozą cierpliwości i wprawy. Nieprzyzwyczajony do podobnych zabiegów kot będzie nieufny i szybko się zdenerwuje. Jako właściciel, oswajaj swojego podopiecznego ze szczotką, już od pierwszych miesięcy życia. 

Jeśli poszukujesz sprawdzonego salonu, w którym możesz zlecić wyczesanie kota w Krakowie, sprawdź Champion SPA. Zatroszczymy się zarówno o dobry wygląd, jak i samopoczucie Twojego pupila, dzięki czemu sam zaoszczędzisz nieco czasu i energii, niezbędnych do samodzielnego wypielęgnowana kota.

Stawiamy na nasze doświadczenie oraz wykorzystanie odpowiednich technik. To właśnie dzięki nim możemy odpowiednio zatroszczyć się zarówno o piękny wygląd, jak i o zdrowie swojego mruczącego czworonoga. Zachęcamy do umówienia się na wizytę w naszym salonie już dzisiaj. Zadbamy o Twojego pupila w sposób profesjonalny. Zapraszamy! 

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Kota

  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.