Skracanie pazurów

Skracanie pazurów

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skracanie pazurów

usługi Champion spa

Skracanie pazurów

Myśląc o kotach chyba nie sposób nie przywołać w myślach skojarzeń z niezależnym drapieżnikiem. Koty z natury są ciekawskie i wszędobylskie. Lubią wspinaczkę i znajdowanie kryjówek w najmniej oczywistych miejscach, do czego korzystają ze swojej zwinności oraz łap zakończonych chwytnymi pazurami. W przypadku kotów domowych obcinanie pazurów jest jednak zabiegiem, który może pomóc naszemu futrzakowi w komfortowy sposób poruszać się po przestrzeni mieszkania, bez obaw o haczenia pazurkami o dywany czy obicia mebli. W naszym salonie wykonujemy obcinanie pazurków u kota, stosując do tego celu odpowiednie akcesoria i techniki.

Obcinanie pazurów u kota

Kocie łapy odznacza wyjątkowa budowa, która ma za zadanie ułatwiać zwierzakom bezszelestne poruszanie się po różnorodnym terenie. Każdy kot posiada pięć palców w łapach przednich i po cztery w tylnych – wszystkie wyposażone w ostry pazur, który w razie potrzeby można szybko schować lub obnażyć. Tej umiejętności każdy czworonóg uczy się stopniowo, aby umieć jak najlepiej kontrolować użycie pazurów. Pazurki kota są znacznie delikatniejsze i cieńsze, niż pazury psów. Zbudowane są ze zrogowaciałych blaszek, twardszych na zewnątrz, które chronią wrażliwą część skrytą w centrum. 

Część właścicieli mruczących czworonogów uznaje, że obcinanie pazurów u kota jest praktyką niepotrzebną. Rzeczywiście, jest tak w przypadku zwierzaków, które regularnie wychodzą na zewnątrz, a w domu pojawiają się sporadycznie. Jeżeli kot spędza większość czasu poza domem, eksplorując przestrzeń ogrodu lub najbliższego sąsiedztwa, ostre pazury są mu niezbędne do bezpiecznego poruszania się, wspinania, a także ochrony i oznaczania terytorium. Przemieszczając się po różnej nawierzchni kot samoistnie tępi pazury. Natomiast obcinanie kotom pazurów staje się koniecznością wówczas, gdy zwierzak większość lub całość czasu spędza w domu. Jeśli lubi korzystać z drapaka, będzie mógł ścierać pazury w ten sposób, ale jeśli nie – może zdecydować aby przekierować tę energię na domowe sprzęty i meble. 

Regularne przycinanie pazurów umożliwia zapobiegać takiemu obrotowi spraw i zapewnia większy komfort zwierzakowi. Dzięki obciętym pazurkom kot może wygodnie wędrować po dywanie czy przeskakiwać na meble, nie ryzykując ich uszkodzenia czy przypadkowego zahaczenia łapki. Może to także uchronić zwierzaka przed potencjalną kontuzją lub urazem. Aby zatroszczyć się właściwie o zdrowie kocich łap nie trzeba dużej liczby specjalnych akcesoriów, a jedynie kilka podstawowych narzędzi oraz cierpliwość.

Czy obcinanie kotom pazurów to konieczność?

W naszym salonie groomerskim obcinanie kotom pazurów to zabieg zamawiany praktycznie przez wszystkich właścicieli domowych futrzaków. To element pielęgnacji, do którego kot powinien być przyzwyczajony od małego. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie uspokoić pupila i zająć się jego pazurkami. Jak często należy to robić? Zależy to od wspomnianej już aktywności podopiecznego. Przyjąć można, że na podcięcie pazurów warto umówić się średnio raz na miesiąc (3-4 tygodnie).

Przycinać pazury swojego kota można samodzielnie. Trzeba pamiętać jednak, że kocie łapki są niezwykle wrażliwe i mocno unerwione. Oznacza to, że większość mruczków nie najlepiej reaguje na próbę przytrzymania łapki czy ściskanie opuszków, w celu obnażenia pazurów. Może okazać się, że do pomocy będzie potrzebna druga osoba. Obcinanie pazurów kota przeprowadza się przy użyciu szlifierki lub cążków. Warto też zaopatrzyć się w ulubione przysmaki pupila, aby móc wynagrodzić mu cierpliwe znoszenie zabiegów pielęgnacyjnych. 

Istotne jest także, aby przyzwyczajać kota do wykonywania tego typu pielęgnacji i nie zaniedbywać częstotliwości wykonywania poszczególnych kroków. Dzięki temu można mieć pewność, że zarówno częste wizyty w salonie groomerskim, jak i samodzielna pielęgnacja kota w domu, będą przebiegać sprawnie oraz bez zbędnego stresu dla kota.

Profesjonalne obcinanie pazurków u kota

Salon groomerski jest miejscem w którym specjaliści wiedzą jak odpowiednio zająć się potrzebami zwierzaków domowych, zadbać o ich nienaganną prezencję, zwłaszcza podczas wystaw i konkursów. O kompleksową pielęgnację, w tym o przycinanie pazurów u kota można zadbać w Champion SPA. 

Profesjonalne przycinanie pazurów u kota może zostać wykonane podczas strzyżenia lub trymowania kota. Taki zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania i zajmuje niewiele czasu, dzięki czemu o dobrą kondycję pazurków można zatroszczyć się praktycznie zawsze. Warto także zasięgnąć porady specjalisty groomera w kwestii kondycji naszego zwierzaka. Być może pazurki wydają się osłabione? Wówczas warto udać się na wizytę kontrolną u weterynarza, który może zalecić naszemu pupilowi odpowiednią suplementację. Zachęcamy do umówienia się na wizytę już teraz. Razem z nami odpowiednio przygotujesz swojego kota do wystąpienia na wystawie, także zatroszczysz się właściwie o jego zdrowie i codzienny komfort! 

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Kota

  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.