Skracanie pazurów

Skracanie pazurów

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skracanie pazurów

usługi Champion spa

Skracanie pazurów

Regularne obcinanie pazurów psa stanowi bardzo istotny element pielęgnacji naszych czworonogów. Jest stosunkowo prostym, ale ważnym zabiegiem, który należy wykonywać regularnie. Prawidłowe przycinanie pazurów psa zapewnia zwierzakowi nie tylko prawidłowy chód, a tym samym jest także konieczne aby zadbać o zdrowie psich łap oraz komfort pupila. Wystarczy zaledwie chwila, aby przyciąć pazury do wygodnej dla zwierzaka długości – szybko, bezpiecznie i bez stresu dla czworonoga.

Obcinanie pazurów psa w Krakowie – Champion SPA

W Champion SPA oferujemy szeroki wybór zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym Twój pies będzie prezentował się nienagannie, a jego sierść i skóra pozostaną w znakomitej kondycji. Nie pomijamy także przycinania pazurów! Przy każdej wizycie groomer sprawdza aktualną długość pazurów czworonożnego klienta i w zależności od potrzeb, obcina je na odpowiednią długość.

Wbrew obiegowej opinii obcinanie pazurów psa nie powinno być traktowanie jako dodatkowa usługa kosmetyczna – ale ważny element regularnej pielęgnacji. Dlaczego? Zwierzęta żyjące dziko oraz pradawni przodkowie dzisiejszych udowodnionych czworonogów spędzały cały czas przemierzając naturalny teren. Oznaczało to ciągłe ścieranie się pazurów i utrzymanie ich optymalnej długości – niezbędnej do przeżycia, polowania czy walki. Współczesne czworonogi, o ile nie spędzają bardzo dużo czasu na biegu i zabawie na świeżym powietrzu, wymagają regularnego przycinania pazurów. Częstotliwość przycinania pazurów zależy także od rasy psa, jego wieku, prowadzonej diety, stanu zdrowia. Osoba zajmująca się psim groomingiem wie, kiedy pazury wymagają skrócenia – zaufaj profesjonalistom!

Dlaczego przycinanie pazurów psa jest ważne?

Regularne przycinanie pazurów u psa jest konieczne z wielu przyczyn – zdecydowanie nie tylko ze względów estetycznych. Jeśli płytka paznokciowa nie ulega naturalnemu wytarciu i skróceniu (np. w kontakcie z podłożem), czworonogowi należy w tym pomóc. Zbyt długi pazury mogą sprawiać psu dyskomfort i utrudniać poruszanie się, co wpływa na poziom jego aktywności.

Bezpieczne przycinanie pazurów u psa

Sprawne, a co najważniejsze, bezpieczne obcinanie pazurów wymaga nieco wiedzy z zakresu psiej anatomii. Pazury naszych czworonogów odznaczają się bowiem inną budową niż ludzkie paznokcie, które nie są unerwione. Zewnętrzną część psiego pazura stanowi twarda płytka rogowa. U dołu każdego pazurka można zauważyć jaśniejszy pas tkanki, która określana jest jako “podeszwa”. Podcinanie tych elementów jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne dla czworonoga.

Co ważne jednak, to że wnętrzu pazura znajduje się tzw. łożysko. Jest to rdzeń, wzdłuż którego biegną naczynia krwionośne oraz nerwy. Macierz jest więc niezwykle wrażliwa na ból, a wyniku uszkodzeń, może zacząć krwawić. Nieprawidłowo przeprowadzone przycinanie pazurów psa może zatem stwarzać ryzyko dla pupila. Liczy się zatem dobre oko, wiedza oraz – regularność. Macierz będzie się wydłużać, jeśli pazury nie będą często skracane, a to dodatkowo utrudni przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych. Częste wizyty w psim SPA to gwarant dla zachowania zdrowia i komfortu Twojego pupilka.

Zaufaj groomerowi – obcinanie pazurów psa

Nie wiesz jak samodzielnie przyciąć pazury swojego pupila? Dla osób bez doświadczenia, taka operacja może stwarzać wyzwanie – tym bardziej gdy przyjdzie do skracania czarnych pazurków. Na profesjonalne przycinanie pazurów u psa możesz jednak liczyć odwiedzając psiego groomera. Specjalista doskonale wie w jaki sposób uspokoić zwierzaka, a także jak bezpiecznie posłużyć się cążkami oraz szlifierką.

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Psa

 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.