Czesanie psa

Czesanie psa

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Czesanie psa

usługi Champion spa

Czesanie psa

Włosie psa nie prezentuje się najlepiej i brak mu zdrowego blasku? Długa sierść nieestetycznie się plącze? Zmagasz się z nadmiarem rozsianej po mieszkaniu sierści pupila? Odpowiedzią może okazać się odpowiednie wyczesanie czworonoga. Praktycznie każda rasa, od piesków krótko- po długowłose, wymaga regularnego szczotkowania. Czesanie psów jest ważne zarówno w przypadku domowych kanapowców, jak i piesków-championów, startujących w wystawach.

Dobrze przeczesana sierść staje się gładka, miękka w dotyku oraz umożliwia lepsze dotlenienie skóry zwierzaka. Regularne czesanie jest ważne szczególnie wiosną i jesienią, gdy sierść psa zmienia się aby lepiej dopasować się do nadchodzącej pory roku. Postaw zatem na wiedzę profesjonalistów, którzy pomogą opanować kołtuny i sfilcowaną sierść Twojego czworonoga!

Czesanie psa w Krakowie – Champion SPA

Wbrew pozorom, prawidłowe czesanie psa nie należy do najprostszych czynności. Wymaga bowiem sporo cierpliwości oraz nakładów czasowych, a także stopniowego oswojenia zwierzaka z samym procesem. Nic zatem dziwnego, że właściciele psów rasowych – szczególnie ras długowłosych, tak chętnie zwracają się o pomoc przy pielęgnacji do profesjonalnego groomera.

W Champion SPA zabieg czesania psa wykonujemy dwuetapowo. Przed kąpielą sierść pupila jest wstępnie rozczesana. Ma to na celu usunięcie największych kołtunów i supełków. Pierwsza faza umożliwia także pozbycie się nadmiaru martwego włosa z podszerstka. Po kąpieli i odżywieniu okrywy włosowej, sierść może być finalnie wyczesana. Drugi etap (czesanie właściwe) przebiega podczas suszenia sierści. Dzięki temu szata zwierzaka przybiera odpowiedni kształt. Groomer na początku sięga po szczotkę, a w drugim etapie po specjalny grzebień, aby upewnić się, że sierść jest dobrze rozdzielona. Tak przygotowane włosie jest już gotowe do kolejnych zabiegów – trymowania lub strzyżenia.

Realizujemy szeroki wachlarz usług z zakresu pielęgnacji, w tym czesanie psów w Krakowie. Zachęcamy do umówienia się na wizytę. Możesz mieć pewność, że oddajesz swojego pupila w dobre ręce. Wyczesywanie sierści realizujemy zgodnie z typem włosia danej rasy, co ułatwia dalsze zabiegi pielęgnacyjne, a wreszcie kształtowanie sylwetki psa, zgodne z wzorcem FCI.

Wyczesywanie sierści psa – kluczowy etap pielęgnacji

Dlaczego czesanie psów jest tak istotne – niezależnie od rasy naszego czworonoga? Przyczyn jest kilka, a wiążą się one zarówno z komfortem zwierzęcia, jak i właściciela. Niezależnie od tego czy Twój czworonóg lubi być traktowany szczotką i grzebieniem, czy też nie, konieczne jest aby włączyć czesanie do regularnej rutyny.

Zdrowie i higiena skóry psa

Częste wyczesywanie sierści pupila jest konieczne aby zadbać o higienę skóry. Usuwając obumarłe włosy można pozbyć się zebranych w nich zabrudzeń, kurzu oraz innych drobin, które mogły zaplątać się w sierść, jak np. trawa czy liście. Czesanie wstępne przeprowadzane jest przed kąpielą, dzięki czemu kosmetyki, takie jak szampony i odżywki, mogą skuteczniej działać na skórę. Podczas szczotkowania można przyjrzeć się kondycji skóry zwierzęcia i upewnić się, że jest ona wolna od pasożytów i zmian chorobowych.

Dobry wygląd sierści

Rozczesywanie psa umożliwia pozbyć się martwych włosów z podszerstka i warstwy okrywowej oraz umożliwia wyciągnąć włoski, które jeszcze samoistnie nie wypadły. Szczególnie wiosną i jesienią można zaobserwować wzmożone zrzucanie sierści. Jest tak, ponieważ wraz ze zmianą pory roku zmianie ulega zagęszczenie sierści. Regularne szczotkowanie jest koniecznością przy pielęgnacji piesków z obfitym podszerstkiem, a także u zwierzaków, których sierść ma tendencję do filcowania się lub obfitego wypadania sierści.

Utrzymanie porządku w domu

Czesanie psa u groomera niesie także korzyści dla właściciela psa. Wyczesana sierść mniej wypada, w związku z czym w domu lub mieszkaniu osadza się jej mniej na meblach i tekstyliach. Dzięki temu wnętrza samochodu, a także Twoje ubrania i akcesoria zwierzaka będą wolne od sierści. To ważne szczególnie, jeśli w domu mieszkają dzieci lub alergicy.

Profesjonalne rozczesywanie psa – Kraków

Pielęgnacja sierści rasowych psów to zadanie dla profesjonalnego groomera. Jeśli poszukujesz specjalisty zajmującego się rozczesywanie sierści psów na terenie Krakowa, sprawdź ofertę Champion SPA. Nasz zespół jest gotowy na wszystkie czworonogi, niezależnie od wielkości, rasy czy wieku. Wiemy w jaki sposób dobrać narzędzia oraz kosmetyki pielęgnacyjne do charakteru danego włosia. Dzięki temu Twój pies może zostać profesjonalnie przygotowany do wystąpienia na wystawie.

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Psa

 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.