Czesanie/Rozczesywanie

Czesanie psa

Włosie psa nie prezentuje się najlepiej i brak mu zdrowego blasku? Długa sierść nieestetycznie się plącze? Zmagasz się z nadmiarem rozsianej po mieszkaniu sierści pupila? Odpowiedzią może okazać się odpowiednie wyczesanie czworonoga. Praktycznie każda rasa, od piesków krótko- po długowłose, wymaga regularnego szczotkowania. Czesanie psów jest ważne zarówno w przypadku domowych kanapowców, jak i piesków-championów, startujących w wystawach. 

Dobrze przeczesana sierść staje się gładka, miękka w dotyku oraz umożliwia lepsze dotlenienie skóry zwierzaka. Regularne czesanie jest ważne szczególnie wiosną i jesienią, gdy sierść psa zmienia się aby lepiej dopasować się do nadchodzącej pory roku. Postaw zatem na wiedzę profesjonalistów, którzy pomogą opanować kołtuny i sfilcowaną sierść Twojego czworonoga! 

Czesanie psa w Krakowie – Champion SPA

Wbrew pozorom, prawidłowe czesanie psa nie należy do najprostszych czynności. Wymaga bowiem sporo cierpliwości oraz nakładów czasowych, a także stopniowego oswojenia zwierzaka z samym procesem. Nic zatem dziwnego, że właściciele psów rasowych – szczególnie ras długowłosych, tak chętnie zwracają się o pomoc przy pielęgnacji do profesjonalnego groomera.

W Champion SPA zabieg czesania psa wykonujemy dwuetapowo. Przed kąpielą sierść pupila jest wstępnie rozczesana. Ma to na celu usunięcie największych kołtunów i supełków. Pierwsza faza umożliwia także pozbycie się nadmiaru martwego włosa z podszerstka. Po kąpieli i odżywieniu okrywy włosowej, sierść może być finalnie wyczesana. Drugi etap (czesanie właściwe) przebiega podczas suszenia sierści. Dzięki temu szata zwierzaka przybiera odpowiedni kształt. Groomer na początku sięga po szczotkę, a w drugim etapie po specjalny grzebień, aby upewnić się, że sierść jest dobrze rozdzielona. Tak przygotowane włosie jest już gotowe do kolejnych zabiegów – trymowania lub strzyżenia. 

Realizujemy szeroki wachlarz usług z zakresu pielęgnacji, w tym czesanie psów w Krakowie. Zachęcamy do umówienia się na wizytę. Możesz mieć pewność, że oddajesz swojego pupila w dobre ręce. Wyczesywanie sierści realizujemy zgodnie z typem włosia danej rasy, co ułatwia dalsze zabiegi pielęgnacyjne, a wreszcie kształtowanie sylwetki psa, zgodne z wzorcem FCI. 

Wyczesywanie sierści psa – kluczowy etap pielęgnacji

Dlaczego czesanie psów jest tak istotne – niezależnie od rasy naszego czworonoga? Przyczyn jest kilka, a wiążą się one zarówno z komfortem zwierzęcia, jak i właściciela. Niezależnie od tego czy Twój czworonóg lubi być traktowany szczotką i grzebieniem, czy też nie, konieczne jest aby włączyć czesanie do regularnej rutyny. 

  • Zdrowie i higiena skóry psa

Częste wyczesywanie sierści pupila jest konieczne aby zadbać o higienę skóry. Usuwając obumarłe włosy można pozbyć się zebranych w nich zabrudzeń, kurzu oraz innych drobin, które mogły zaplątać się w sierść, jak np. trawa czy liście. Czesanie wstępne przeprowadzane jest przed kąpielą, dzięki czemu kosmetyki, takie jak szampony i odżywki, mogą skuteczniej działać na skórę. Podczas szczotkowania można przyjrzeć się kondycji skóry zwierzęcia i upewnić się, że jest ona wolna od pasożytów i zmian chorobowych.

  • Dobry wygląd sierści

Rozczesywanie psa umożliwia pozbyć się martwych włosów z podszerstka i warstwy okrywowej oraz umożliwia wyciągnąć włoski, które jeszcze samoistnie nie wypadły. Szczególnie wiosną i jesienią można zaobserwować wzmożone zrzucanie sierści. Jest tak, ponieważ wraz ze zmianą pory roku zmianie ulega zagęszczenie sierści. Regularne szczotkowanie jest koniecznością przy pielęgnacji piesków z obfitym podszerstkiem, a także u zwierzaków, których sierść ma tendencję do filcowania się lub obfitego wypadania sierści. 

  • Utrzymanie porządku w domu

Czesanie psa u groomera niesie także korzyści dla właściciela psa. Wyczesana sierść mniej wypada, w związku z czym w domu lub mieszkaniu osadza się jej mniej na meblach i tekstyliach. Dzięki temu wnętrza samochodu, a także Twoje ubrania i akcesoria zwierzaka będą wolne od sierści. To ważne szczególnie, jeśli w domu mieszkają dzieci lub alergicy. 

Profesjonalne rozczesywanie psa – Kraków

Pielęgnacja sierści rasowych psów to zadanie dla profesjonalnego groomera. Jeśli poszukujesz specjalisty zajmującego się rozczesywanie sierści psów na terenie Krakowa, sprawdź ofertę Champion SPA. Nasz zespół jest gotowy na wszystkie czworonogi, niezależnie od wielkości, rasy czy wieku. Wiemy w jaki sposób dobrać narzędzia oraz kosmetyki pielęgnacyjne do charakteru danego włosia. Dzięki temu Twój pies może zostać profesjonalnie przygotowany do wystąpienia na wystawie. 

Oferujemy nasze usługi także dla właścicieli piesków domowych i sportowców. Nasi eksperci doradzą jak regularnie dbać o kondycję skóry i sierści zwierzęcia, w zależności od pory roku i specyfiki danej rasy. Zajmujemy się także przeprowadzeniem kompleksowego pakietu pielęgnacyjnego. Przyprowadź swojego pupila do naszego SPA – zatroszcz się o jego wygląd i zdrowie. Umów się na wizytę już dzisiaj.