Strzyżenie psa

Strzyżenie psa

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Strzyżenie psa

usługi Champion spa

Strzyżenie psa

Wykonywanie strzyżenia psa to skracanie jego włosa w odpowiedni sposób. Dzięki wykorzystaniu właściwych technik, sprawnych narzędzi oraz doświadczenia, strzyżenie psa umożliwia nadać formę sylwetce psa. Fryzura dobierana jest uwzględniając rasę czworonoga, gęstość i ilość sierści, a także, jego anatomię czy to, jak aktywny na co dzień jest czworonóg. Co więcej, prawidłowo wykonane strzyżenie umożliwia także przygotować pupila do startu w zawodach i wystawach, wpisując jego wygląd w panujące trendy oraz wtyczne zawarte np. we wzorcu ras FCI. Psi fryzjer (czyli groomer) może także wykonać fryzurę zgodną z życzeniem właściciela danego zwierzaka. Wszystko to aby móc odpowiednio zatroszczyć się o zdrowie sierści, skóry oraz wygodę i dobry wygląd naszego czworonożnego podopiecznego.

Psi fryzjer w Krakowie – Champion SPA

Groomer czyli psi fryzjer to w Krakowie i innych miastach Polski coraz popularniejsza opcja aby kompleksowo zadbać o prawidłową pielęgnację swojego czworonoga. Zapotrzebowanie na usługi z tego zakresu jest ogromne i zwiększa się z każdym rokiem. Posiadacze rasowych psów chętnie korzystają z groomerskich usług i nic dziwnego. W ten sposób można bowiem zaoszczędzić sporo czasu, a także nerwów – zarówno sobie, jak również pupilowi.

Dobre strzyżenie to takie, które jest wykonane w spokojnej i przyjaznej dla zwierzaka atmosferze. W Champion SPA wiemy w jaki sposób zbudować więź z naszymi psimi klientami. Dokładamy starań aby każdy odwiedzający nas pupil mógł poczuć się zrelaksowany i odprężony. W naszej ofercie proponujemy szeroki wybór usług, od kąpieli, poprzez trymowanie, czesanie, a na profesjonalnym strzyżeniu kończąc. Możesz ze spokojem powierzyć nam swojego czworonoga. Doświadczony groomer za techniki bezpiecznego wykonywania strzyżenia, co znacznie minimalizuje prawdopodobieństwo skaleczenia zwierzęcia podczas wykonywania fryzury. Ważne zatem aby na wizytę umówić się w sprawdzonym salonie, w którym działają

Strzyżenie psów wykonujemy zgodnie z aktualnymi trendami, wzorcami FCI, a także indywidualnymi życzeniami naszych klientów – biorąc pod uwagę styl życia, wiek oraz tym sierści danego zwierzaka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy wiemy w jaki sposób odpowiednio przygotowywać psy do startu w wystawach i zawodach. Nasi groomerzy są zaznajomieni z wytycznymi wzorców ras FCI, dzięki czemu bez trudu sprawią, że Twój pupil zaprezentuje się jak prawdziwy champion!

Sięgamy po profesjonalne narzędzia i najwyższej jakości kosmetyki do mycia i pielęgnacji sierści zwierząt. Wszystkie usługi realizujemy w specjalnie przystosowanej do tego celu przestrzeni, dzięki czemu końcowy efekt strzyżenia może w pełni zachwycić.

Profesjonalny grooming – strzyżenie psów w Krakowie

Czy warto inwestować w usługi profesjonalnego groomera? Zdecydowanie tak. Prawidłowo wykonane strzyżenie psa, w połączeniu z pakietem pozostałych zabiegów sprawią, że Twój czworonóg będzie prezentował się nienagannie. Szukasz punktu w którym można zlecić strzyżenie psów w Krakowie? Champion SPA może stać się miejscem na wykonywanie regularnej pielęgnacji sierści, skóry oraz pazurków Twojego psa lub kota.

Groomer to ekspert, który zajmuje się przede wszystkim strzyżeniem czworonogów. Zanim jednak można będzie przejść do wykonania odpowiedniej fryzury, pies musi zostać wykąpany, wysuszony i wyczesany. W Champion SPA oferujemy możliwość wykonania pakietu różnych usług, podczas trwania jednej wizyty. Zajmujemy się psami różnych ras, małymi (np. yorki, shih-tzu, maltańczyki, czy sznaucery miniaturowe), średnimi (np. teriery, spaniele czy pudle) oraz dużymi (jak np. owczarki, golden retrievery, husky czy setery) a także zwierzakami z różnym typem okrywy włosowej od krótkowłosych, po psy z długą i bujną sierścią.

Chcesz zlecić wykonanie samego strzyżenia? Jest to możliwe. Pamiętaj jednak, aby przyprowadzony do salonu piesek był wcześniej wykapany, a jego sierść wyczesana. Dzięki temu nowa fryzura powstanie w oka mgnieniu, a wizyta potrwa krócej.

Metamorfoza na medal – fryzjer dla psów w Krakowie

Fryzjer dla psów może przeprowadzić kompleksową metamorfozę Twojego podopiecznego – dobierając poszczególne zabiegi i działania w taki sposób, aby wpisać się w potrzeby danej rasy oraz oczekiwania właściciela zwierzęcia. Wykonywanie strzyżenia psów jest koniecznym elementem pielęgnacji niektórych ras czy typów okrywy włosowej. Jest ono zabiegiem niezbędnym w przypadku okrywy włosowej, która nieustannie rośnie jak np. w przypadku maltańczyków, yorków. Strzyżenie wykonywane jest w przypadku czworonogów posiadających sierść dwuwarstwową (z podszerstkiem) oraz jednowarstwową (bez podszerstka). Podcinanie sierści nie jest natomiast zalecane w przypadku przedstawicieli ras szorstkowłosych, których sierść dorasta tylko do określonej długości, a następnie powinna zostać wytrymowana, aby przywrócić jej estetyczny wygląd..

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Psa

 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ
 • PIES

  SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.