Strzyżenie

Strzyżenie psa

Wykonywanie strzyżenia psa to skracanie jego włosa w odpowiedni sposób. Dzięki wykorzystaniu właściwych technik, sprawnych narzędzi oraz doświadczenia, strzyżenie psa umożliwia nadać formę sylwetce psa. Fryzura dobierana jest uwzględniając rasę czworonoga, gęstość i ilość sierści, a także, jego anatomię czy to, jak aktywny na co dzień jest czworonóg. Co więcej, prawidłowo wykonane strzyżenie umożliwia także przygotować pupila do startu w zawodach i wystawach, wpisując jego wygląd w panujące trendy oraz wtyczne zawarte np. we wzorcu ras FCI. Psi fryzjer (czyli groomer) może także wykonać fryzurę zgodną z życzeniem właściciela danego zwierzaka. Wszystko to aby móc odpowiednio zatroszczyć się o zdrowie sierści, skóry oraz wygodę i dobry wygląd naszego czworonożnego podopiecznego. 

Psi fryzjer w Krakowie – Champion SPA

Groomer czyli psi fryzjer to w Krakowie i innych miastach Polski coraz popularniejsza opcja aby kompleksowo zadbać o prawidłową pielęgnację swojego czworonoga. Zapotrzebowanie na usługi z tego zakresu jest ogromne i zwiększa się z każdym rokiem. Posiadacze rasowych psów chętnie korzystają z groomerskich usług i nic dziwnego. W ten sposób można bowiem zaoszczędzić sporo czasu, a także nerwów – zarówno sobie, jak również pupilowi. 

Dobre strzyżenie to takie, które jest wykonane w spokojnej i przyjaznej dla zwierzaka atmosferze. W Champion SPA wiemy w jaki sposób zbudować więź z naszymi psimi klientami. Dokładamy starań aby każdy odwiedzający nas pupil mógł poczuć się zrelaksowany i odprężony. W naszej ofercie proponujemy szeroki wybór usług, od kąpieli, poprzez trymowanie, czesanie, a na profesjonalnym strzyżeniu kończąc. Możesz ze spokojem powierzyć nam swojego czworonoga. Doświadczony groomer za techniki bezpiecznego wykonywania strzyżenia, co znacznie minimalizuje prawdopodobieństwo skaleczenia zwierzęcia podczas wykonywania fryzury. Ważne zatem aby na wizytę umówić się w sprawdzonym salonie, w którym działają 

Strzyżenie psów wykonujemy zgodnie z aktualnymi trendami, wzorcami FCI, a także indywidualnymi życzeniami naszych klientów – biorąc pod uwagę styl życia, wiek oraz tym sierści danego zwierzaka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy wiemy w jaki sposób odpowiednio przygotowywać psy do startu w wystawach i zawodach. Nasi groomerzy są zaznajomieni z wytycznymi wzorców ras FCI, dzięki czemu bez trudu sprawią, że Twój pupil zaprezentuje się jak prawdziwy champion! 

Sięgamy po profesjonalne narzędzia i najwyższej jakości kosmetyki do mycia i pielęgnacji sierści zwierząt. Wszystkie usługi realizujemy w specjalnie przystosowanej do tego celu przestrzeni, dzięki czemu końcowy efekt strzyżenia może w pełni zachwycić. 

Profesjonalny grooming – strzyżenie psów w Krakowie

Czy warto inwestować w usługi profesjonalnego groomera? Zdecydowanie tak. Prawidłowo wykonane strzyżenie psa, w połączeniu z pakietem pozostałych zabiegów sprawią, że Twój czworonóg będzie prezentował się nienagannie. Szukasz punktu w którym można zlecić strzyżenie psów w Krakowie? Champion SPA może stać się miejscem na wykonywanie regularnej pielęgnacji sierści, skóry oraz pazurków Twojego psa lub kota. 

Groomer to ekspert, który zajmuje się przede wszystkim strzyżeniem czworonogów. Zanim jednak można będzie przejść do wykonania odpowiedniej fryzury, pies musi zostać wykąpany, wysuszony i wyczesany. W Champion SPA oferujemy możliwość wykonania pakietu różnych usług, podczas trwania jednej wizyty. Zajmujemy się psami różnych ras, małymi (np. yorki, shih-tzu, maltańczyki, czy sznaucery miniaturowe), średnimi (np. teriery, spaniele czy pudle) oraz dużymi (jak np. owczarki, golden retrievery, husky czy setery) a także zwierzakami z różnym typem okrywy włosowej od krótkowłosych, po psy z długą i bujną sierścią.

Chcesz zlecić wykonanie samego strzyżenia? Jest to możliwe. Pamiętaj jednak, aby przyprowadzony do salonu piesek był wcześniej wykapany, a jego sierść wyczesana. Dzięki temu nowa fryzura powstanie w oka mgnieniu, a wizyta potrwa krócej.

Metamorfoza na medal – fryzjer dla psów w Krakowie

Fryzjer dla psów może przeprowadzić kompleksową metamorfozę Twojego podopiecznego – dobierając poszczególne zabiegi i działania w taki sposób, aby wpisać się w potrzeby danej rasy oraz oczekiwania właściciela zwierzęcia. Wykonywanie strzyżenia psów jest koniecznym elementem pielęgnacji niektórych ras czy typów okrywy włosowej. Jest ono zabiegiem niezbędnym w przypadku okrywy włosowej, która nieustannie rośnie jak np. w przypadku maltańczyków, yorków. Strzyżenie wykonywane jest w przypadku czworonogów posiadających sierść dwuwarstwową (z podszerstkiem) oraz jednowarstwową (bez podszerstka). Podcinanie sierści nie jest natomiast zalecane w przypadku przedstawicieli ras szorstkowłosych, których sierść dorasta tylko do określonej długości, a następnie powinna zostać wytrymowana, aby przywrócić jej estetyczny wygląd.

Przystrzyżona sierść lub odpowiednia fryzura służyć mogą nie tylko względom estetycznym, ale także zdrowiu i komfortowi pupila. Zaufaj wiedzy naszych groomerów, którzy zatroszczą się o metamorfozę Twojego ukochanego czworonoga. Zapraszamy!