Kurs groomerski

Seminarium

Warsztaty
groomerskie

DOWIEDZ SIE WIĘCEJ

Warsztaty groomerskie

usługi Champion spa

Warsztaty groomerskie

Dobry zwierzęcy fryzjer nie poprzestaje na ukończeniu kursu groomerskiego i szuka kolejnych okazji do rozwoju i zdobycia wiedzy. Taką możliwość stwarzają warsztaty groomerskie, które organizowane są w psim salonie fryzjerskim. To doskonała opcja do zdobycia większego doświadczenia, wiedzy i pewności w wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych na czworonogach. 

Czym są warsztaty groomerskie?

Warsztaty groomerskie to forma nauki, która często oferowana jest jako uzupełnienie seminariów, choć można je odbyć niezależnie. Dają możliwość bezpośredniej pracy z żywym zwierzęciem lub obserwowania pracy innej, doświadczonej osoby. Zdecydowanie lepszą opcją jest możliwość przeprowadzenia pewnych czynności pielęgnacyjnych samodzielnie, lecz dzięki obserwacji uczestnicy również mogą nabyć cenną wiedzę. 

Ta forma zdobywania wiedzy jest bardzo cenna, ponieważ nie jest to jedynie teoria, a przede wszystkim praktyka. Samodzielne operowanie konkretnymi przyrządami i próbowanie nowych technik jest zdecydowanie trudniejsze niż jedynie opanowanie teorii, lecz również niezbędne podczas pracy we własnym salonie groomerskim.

Warsztaty groomerskie oferują solidną dawkę wiedzy i praktycznych umiejętności, które są niezbędne w zawodzie zwierzęcego fryzjera. Bardzo często prezentowane podczas ich trwania techniki i informacje nie są przedstawiane na kursach i niemożliwe jest poznanie ich w inny sposób. 

Warsztaty groomerskie – zalety 

Warsztaty groomerskie to forma nauki, która ma wiele zalet. Chętnie korzystają z nich zarówno doświadczeni groomerzy, którzy pragną dowiedzieć się czegoś nowego, jak i zupełnie niedoświadczone osoby, dopiero zaczynające swoją przygodę z groomingiem. Jakie są zalety uczestniczenia w warsztatach groomerskich? 

  • Nabywanie praktycznych umiejętności – to zdecydowanie najważniejsza i najczęściej wymieniana zaleta warsztatów groomerskich. Zdobywanie wiedzy teoretycznej jest prostsze, a materiały są zdecydowanie o wiele łatwiej dostępne. Natomiast możliwość przetestowania swoich umiejętności pod czujnym okiem nauczyciela, który poprawi ewentualne błędy znacznie przyśpiesza naukę. 
  • Możliwość zadawania pytań – uczestnictwo w warsztatach sprzyja również interakcjom z nauczycielami i zapewnia możliwość omówienia popełnianych błędów lub wątpliwości.  
  • Opracowywanie konkretnych przypadków, czyli tzw. „case study” – tematem warsztatów groomerskich często są poszczególne rasy. Zostają one omówione w szczegółowy sposób, a uczestnicy mają okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi konkretnych ras i lepiej opanować sztukę ich czesania. 
  • Możliwość zapoznania się z nowościami – grooming jest zawodem, który stale się rozwija, dlatego aby być na bieżąco, warto jest uczestniczyć w warsztatach i szkoleniach. Umożliwiają one zapoznanie się z nowymi technikami i trendami. 
  • Poznanie znakomitych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie – warsztaty groomerskie prowadzone są zazwyczaj przez osoby doświadczone, które mogą przekazać wiedzę, niedostępną w żadnym innym miejscu. 

Korzystając z warsztatów oferowanych przez nasz salon masz pewność, że będą prowadzone w sposób ciekawy, a specjaliści, którzy je przeprowadzają są profesjonalistami w swoim fachu. Zapewniamy także przyjazną i życzliwą atmosferę, w której nauka jest czystą przyjemnością!

Jak przygotować się do uczestnictwa w warsztatach groomerskich?

Uczestnictwo w warsztatach groomerskich nie wymaga specjalnego przygotowania. Uczestnik, który nie pracuje na co dzień jako groomer, a kurs odbył już jakiś czas temu powinien przypomnieć sobie najważniejsze kwestie dotyczące groomingu. 

Uczestnicy mogą również wziąć swoje narzędzia, z którymi pracują na co dzień. Jest to wygodna opcja, dzięki której będą uczyli się nowych rzeczy na swoim własnym sprzęcie. Taka praktyka sprzyja lepszemu opanowaniu nieznanych czynności pielęgnacyjnych.

Z pewnością dobrym pomysłem jest również przygotowanie notesu lub kartki i długopisu. Oprócz w pełni praktycznej części, na warsztatach groomerskich może pojawić się wiele nowych informacji, które warto zapisać. Dzięki notatkom łatwiej będzie przyswoić wiedzę. Na niektórych warsztatach osoby szkolące mogą się zgodzić na nagrywanie lub robienie zdjęć, nie jest to jednak popularna praktyka. 

Warsztaty groomerskie Kraków – dla kogo?

Warsztaty groomerskie zazwyczaj są skierowane do osób, które mają już jakiś zakres wiedzy, przynajmniej podstawowej, dotyczącej przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych na zwierzętach. Osoby, które do tej pory nie miały żadnej styczności z groomingiem i nie odbyły kursu mogą również poszukać warsztatów groomerskich, jednak powinny zwrócić uwagę na deklarowany poziom. 

W przypadku specjalistycznych warsztatów, dedykowanych konkretnym rasom i przypadkom, osoby bez podstawowej wiedzy mogą sobie nie poradzić. Niektóre warsztaty groomerskie dedykowane są osobom dopiero zaczynającym, a zakres przedstawianych informacji jest podstawowy. 

Warsztaty groomerskie to odpowiednia forma nauki przede wszystkim dla ludzi pragnących nabyć umiejętności praktyczne i poszerzyć swoją wiedzę. Decydując się na taką formę zajęć warto nastawić się na pracę samodzielną, pod okiem nauczyciela – a nie jedynie na odsłuchanie wykładu. 

To doskonały sposób na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu groomingu i utrwalenie znanych już podstaw. Skierowane są do wszystkich groomerów, którzy pragną doskonalić swoją technikę i rozwijać się w zawodzie.

nie czekaj

Zostań groomerem

Nasze warsztaty groomerskie umożliwią Ci poznać zasady BHP pracy ze zwierzętami, a także pomoże w przygotowaniu się do konsultacji klientem. Zaufaj pasjonatom i profesjonalistom. Pomożemy W zdobyciu praktycznej wiedzy i doświadczenia. Serdecznie zachęcamy do kontaktu – rozpocznij pracę w zawodzie Twoich marzeń już teraz!
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
+48 530 666 155

Champion SPA

Nasze usługi

Usługi

Sprawdź

Usługi

Sprawdź

Usługi

Sprawdź

Usługi

Sprawdź

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI