Regulamin

Champion Spa

ZAPOZNAJ SIĘ

MASZ PYTANIA?

Regulamin

Salonu Pielęgnacji
Psów i Kotów Champion

Klienci korzystający z usług Salonu Champion zobowiązani są do zapoznania się z poniższym regulaminem:

  • W celu wykonania zabiegu pielęgnacyjnego należy zarezerwować termin telefonicznie lub osobiście, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem informując groomera o stanie szaty i zdrowiu psa. Jeśli to pierwsza wizyta pieska w salonie prosimy o poinformowanie o tym fakcie w celu zarezerwowania dla pupila większej ilości czasu, żeby przyzwyczaić go do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. W razie odwołania wizyty prosimy o kontakt telefoniczny.

  • Bezpośrednio przed wizytą w salonie prosimy nie karmić psa oraz zapewnić mu dłuższy spacer w celu załatwienia wszystkich potrzeb fizjologicznych.
  • W naszym salonie nie podajemy żadnych środków uspokajających.
  • W salonie używane są tylko profesjonalne kosmetyki dla psów i kotów posiadające atest.
  • Po każdym kliencie stanowisko pracy oraz narzędzia są poddane dezynfekcji i sterylizacji.
  • Właścicieli psów agresywnych prosimy o informowanie personelu o możliwości ugryzienia i zabezpieczenie psa kagańcem. Jeśli mimo założonego kagańca pies nie daje się opanować, groomer ma prawo zrezygnować z wykonywania dalszych etapów usługi i pobiera opłatę adekwatną do wykonanej pracy i poświęconego czasu.
  • Dla ułatwienia pracy groomera i skrócenia czasu wykonywanej usługi psy strzyżone są bez obecności właściciela. Pod nieobecność właściciela pies jest spokojniejszy i chętniej współpracuje z innym opiekunem. W przypadku pozostania właściciela z psem i wydłużenia czasu wykonywanej usługi koszt usługi może wzrosnąć.
  • Usługi groomerskie wykonywane są tylko i wyłącznie na czystych psach. Jeśli klient rezygnuje z kąpieli psa w salonie (kąpiel przed strzyżeniem jest obowiązkowa), ma obowiązek wykąpania pupila dzień przed wykonaniem wizyty i doprowadzenie go suchego i czystego do salonu. W przeciwnym razem groomer ma prawo odwołać wizytę lub wykąpać psa na koszt właściciela.
  • Suczki z cieczką są obsługiwane w salonie wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu właściciela suczki z groomerem – nie zaleca się wizyt w czasie cieczki ze względu na higienę i komfort innych klientów salonu.
  • Wykonujący usługę nie ponosi odpowiedzialności za pogorszenie stanu zdrowia psa, którego właściciel zataił istnienie chorób niżej wymienionych:
  • zaziębienia,
  • padaczki,
  • chorób serca i układu krwionośnego,
  • chorobach skóry o podłożu alergicznym,
  • zmianach na skórze oraz guzkach,
  • niezrównoważenia psychicznego,
  • chorób zakaźnych – nie przyjmujemy chorych psów!
  • Psy stare ,chore , po zabiegach, bojaźliwe oraz niezrównoważone psychicznie strzyżone są wyłącznie na żądanie właściciela i na jego odpowiedzialność. Dotyczy to również strzyżenia na bardzo krótko w okresie zimowym.
  • Zwalczanie insektów jest obowiązkowe i wykonywane jest na koszt właściciela psa bez wcześniejszego uzgodnienia.
  • Pies/Kot przyprowadzony do salonu musi bezwzględnie posiadać aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie w przeciwnym razie groomer może odmówić wykonania wizyty.
  • Pies/Kot po skończeniu zabiegów pielęgnacyjnych zostaje wydany wyłącznie osobie, która go przyprowadziła lub osobie przez nią wskazanej.
  • Salon Champion zastrzega sobie prawo do publikacji zdjęć psa / kota na swoich platformach społecznościowych oraz stronie internetowej.

Pozostawiając psa pod naszą opieką klient akceptuje wszystkie warunki regulaminu.

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń!

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI