Kurs groomerski

Seminarium

Kurs
groomerski

DOWIEDZ SIE WIĘCEJ

Kurs groomerski

usługi Champion spa

Kurs groomerski

Kochasz kontakt z czworonogami? Lubisz zajmować się pielęgnacją rasowych psów i kotów? Być może nosisz się z zamiarem założenia własnego biznesu? Jeśli tak, z naszą pomocą możesz zdobyć odpowiednie kwalifikacje i zapoznać się nieco bliżej ze specyfiką zawodu groomera.

W salonie pielęgnacji psów i kotów Champion oferujemy możliwość odbycia szkolenia groomerskiego. Profesjonalny kurs groomerski umożliwi Ci poznać wszystkie niezbędne techniki strzyżenia, trymowania oraz pielęgnacji zwierząt. Dowiesz się w jaki sposób kąpać czworonogi i dbać o zdrowie ich skóry i sierści. Przekrojowa wiedza umożliwi Ci realizowanie szerokiego wachlarza usług, od kąpieli, poprzez grooming, a na przycinaniu pazurów kończąc. Chcemy dzielić się naszą pasją i zamiłowaniem do pracy ze zwierzętami – zapraszamy do zapisów wszystkich zainteresowanych.

Kim jest groomer?

Nie każdy pies czy kot wymaga regularnych wizyt u fryzjera, a należą do nich np. rasy szorstkowłose. Faktem jest jednak, że o skórę i sierść (lub włosy) naszych czworonożnych podopiecznych trzeba nieustannie dbać. Tutaj właśnie rozpoczyna się rola groomera – do której przygotować może odpowiedni kurs strzyżenia psów i zwierząt domowych.

Groomer to w uproszczeniu zwierzęcy fryzjer. W rzeczywistości jednak jest to specjalista, który zajmuje się nie tylko nienagannym wyglądem sierści, ale pielęgnacją praktycznie całego ciała zwierzaka. Profesjonalny groomer potrafi bezpiecznie i sprawnie wykonać szeroki wachlarz zabiegów z zakresu pielęgnacji, takich jak strzyżenie i trymowanie sierści, kąpiel, czesanie i modelowanie, a także obcinanie pazurów i czyszczenie okolic uszu oraz oczu.

Najczęstszymi klientami w salonie groomerskim są psy i koty – szczególnie tych ras, które wymagają prowadzenia ściśle określonych zabiegów pielęgnacyjnych oraz uczestników wystaw i zawodów. Właściwa pielęgnacja jest jednak ważna również w przypadku świnek morskich, królików czy większych czworonogów, jak konie i kucyki, którymi nierzadko także zajmują się zawodowi groomerzy.

Kurs groomerski w Krakowie – salon Champion

W naszym salonie oferujemy kompleksowy kurs groomerski, realizowany stacjonarnie, w Krakowie. Dokładamy starań aby nasi kursanci, po zakończeniu szkolenia, mogli w przyszłości reprezentować swoimi umiejętnościami i zdobytą wiedzą najwyższy poziom swojego rzemiosła. Warto zaufać naszemu doświadczeniu i wiedzy – gwarantujemy bowiem możliwość zapoznania się z tajnikami profesjonalnego zakresu usług, jakie może świadczyć psi fryzjer.

Dlaczego warto postawić na szkolenie groomerskie w salonie Champion?

 • Naszym kursantom gwarantujemy możliwość nauki z użyciem nowoczesnego sprzętu oraz najwyższej jakości produktów pielęgnacyjnych.
 • Kładziemy największy nacisk na praktykę, oferując podczas trwania kursu możliwość odbycia wiele sesji zajęć praktycznych, pracując z różnorodnymi rasami psów i kotów.
 • Oferujemy komfortowe warunki do zdobywania nowych umiejętności. Szkolenia prowadzone jest przez instruktorkę z wieloletnim doświadczeniem, wykazującą się niezwykłą empatią i ogromną cierpliwością w stosunku do uczniów.
 • Można zyskać umiejętności poświadczone odpowiednimi dokumentami. Po zakończeniu szkolenia kursant otrzymuje dyplom i certyfikat, uzyskując tym samym tytuł groomera – uprawniający do wykonywania zawodu.
 • Kurs groomerski można uzupełnić o krótki staż. Po zakończeniu kursie oferujemy możliwość odbycia bezpłatnych tygodniowych praktyk w naszym salonie, w dogodnie wybranym przez kursanta terminie.

Dlaczego warto postawić na szkolenie groomerskie w salonie Champion?

 • Budowa i obsługa narzędzi groomerskich
 • Podstawy zachowań zwierząt domowych
 • Preparaty, kosmetyki do pielęgnacji
 • Podstawy BHP w pracy groomera
 • Omówienie wzorców strzyżeń
 • Rodzaje sierści/włosów oraz związane z tym zabiegi pielęgnacyjne
 • Podstawowe rasy psów i kotów wymagające strzyżenia
 • Dobór sposobu pielęgnacji zależnie od rodzaju i gatunku włosa
 • Przygotowanie pupila do zabiegu kosmetycznego
 • Strzyżenie
 • Trymowanie psów szorstkowłosych
 • Kąpiel
 • Suszenie
 • Czesanie i modelowanie
 • Czyszczenie uszu i obcinanie pazurów

Kurs groomerski w Krakowie – salon Champion

CENA KURSU GRUPOWEGO
(w grupach 3-4-osobowych)

7000 zł

CENA KURSU INDYWIDUALNEGO
`

10000 zł

Kursy odbywają się od poniedziałku do piątku, przez 2 tygodnie. Zajęcia rozpoczynają i kończą się zgodnie z godzinami pracy salonu w danym dniu. Już od pierwszego dnia prowadzone są zajęcia praktyczne w grupach maksymalnie 4-osobowych.

Na czas trwania kursu zapewniamy wszelkie niezbędne wyposażenie – sprzęt, kosmetyki oraz akcesoria. Nie oferujemy zakwaterowania ani wyżywienia – należy je sobie zapewnić we własnym zakresie. Osobom zainteresowanym odbyciem kursu możemy pomóc w znalezieniu przystępnych cenowo noclegów w pobliżu naszego salonu.

Postaw na profesjonalny kurs strzyżenia
psów i zwierząt domowych

Dlaczego odpowiednie przygotowanie do wykonywania zawodu groomera jest tak ważne? Przede wszystkim, jest to zawód wymagający umiejętności pracy ze zwierzętami domowymi – a jak wie każdy ich miłośnik, każdy pupili ma swój indywidualny charakter i usposobienie. Profesjonalny kurs strzyżenia psów to najlepszy sposób na zapoznanie się ze specyfiką tego typu pracy.

Groomer powinien odznaczać się cierpliwością oraz delikatnością w obejściu ze zwierzętami. W zestawieniu z odpowiednim zasobem wiedzy oraz praktyką, groomer wie w jaki sposób dopasowywać poszczególne techniki do rodzaju sierści lub włosia, z którymi pracuje. Jest to ważne zarówno w kwestii doboru kosmetyków, jak i przy przygotowaniu swojego miejsca pracy. Nie wszystkich umiejętności można nauczyć się bazując wyłącznie na samouczkach online. Pamiętaj, że jako groomer będziesz pracować z żywym zwierzęciem – niewłaściwa technika lub braki w wiedzy mogą stwarzać ryzyko zarówno dla czworonoga, jak i dla Ciebie.

Ponad 5 lat doświadczenia.

 • W pierwszej setce kobiet Ukrainy 2021.

 • Ma za sobą 5 salonów w dwóch krajach i czterech miastach (Charków, Wrocław, Kijów, Kraków)

 • Ukończyła Academy of Design and Arts z dyplomem projektanta wnętrz, ale wolała designerskie fryzury psów.

Ponad 30 ukończonych mistrzowskich kursów, kursów i szkół Groomingu (w tym George Goginashvili, Pepi Adan Montero, Irina Podgorna, Rui Jorge da Saiva, Allison Foley, Aleksandra Popova, Anna Pozdnyakova, Bakar Zhangirashvili…)

Na kursach oferuję szkolenia z podstaw zoopsychologii, zasad bezpieczeństwa, pierwszej pomocy dla psa. Przeanalizujmy dermatologię i trychologię zwierząt. Dowiesz się, czym są narzędzia pielęgnacyjne, jak je wybrać i jak o nie dbać, aby służyły przez długi czas. Porozmawiamy o kosmetykach i ich prawidłowym doborze

Każdego dnia będziesz trzymać nożyczki w dłoniach i ciąć. Ciach, ciach, ciach! Wszystko samodzielnie od początku do końca, ale pod moim czujnym okiem!

W ramach kursu przekażę Ci zeszyt pielęgnacyjny oraz certyfikat ukończenia.

nie czekaj

Zostań groomerem

Nasz kurs groomerski umożliwi Ci poznać zasady BHP pracy ze zwierzętami, a także pomoże w przygotowaniu się do konsultacji klientem. Zaufaj pasjonatom i profesjonalistom. Pomożemy W zdobyciu praktycznej wiedzy i doświadczenia. Serdecznie zachęcamy do kontaktu – rozpocznij pracę w zawodzie Twoich marzeń już teraz!
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
+48 530 666 155

Champion SPA

Nasze usługi

Usługi

Sprawdź

Usługi

Sprawdź

Usługi

Sprawdź

Usługi

Sprawdź

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI