28 marca, 2023

Jakie są korzyści regularnego strzyżenia psów?

Czytaj nasz blog

Jeśli jesteś opiekunem psa, to na pewno wiesz, jak ważne jest zadbanie o jego zdrowie i dobry stan. Nie wystarczy zapewnić zwierzakowi schronienia i pożywienia, ale trzeba też skupić się na jego wyglądzie fizycznym i higienie. Jeden z kluczowych elementów pielęgnacji Twojego psa to strzyżenie. Korzyści wynikające z tego zabiegu są bardzo liczne, zarówno dla psa jak i dla Ciebie. Strzyżenie utrzymuje higienę, zapobiega chorobom skóry i redukuje kłopotliwą utratę sierści. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co pomoże Ci w utrzymaniu wspaniałego wyglądu Twojego pupila.

Fryzjer psi Kraków: Czy strzyżenie jest konieczne dla wszystkich ras?

Nie wszystkie rasy psów wymagają regularnego strzyżenia. Wiele zależy od typu sierści danego psa i jego indywidualnych cech. Ważne jest, by właściciele psów zwracali uwagę na potrzeby swoich pupili i regularnie o nich dbali. 

Przykładowo, psy o krótkiej sierści, takie jak Dobermany czy Beagle, często nie potrzebują strzyżenia i wystarczy im regularna kąpiel, by utrzymać ich sierść w dobrym stanie. Inne rasy, takie jak Teriery czy West Highland White Teriery, wymagają tzw. trymowania, czyli usuwania martwego włosa, by zachować ich pierwotny wygląd.

Psy o długiej, gęstej sierści, takie jak Owczarki Niemieckie czy Golden Retriever’y, wymagają regularnego strzyżenia, by utrzymać zdrowie i dobry stan swojej sierści.

Z kolei Pudle, Shih Tzu, Owczarki szetlandzkie, Yorki, Cocker spaniele mają dość delikatną sierść, która łatwo się plącze, co prowadzi do matowienia, infekcji skóry i innych problemów związanych z długą sierścią. Regularne strzyżenie minimalizuje problem z wyłamywaniem się sierści i zapobiega powstawaniu infekcji skóry.

Groomer Kraków: Jakie korzyści płyną dla psa z regularnego strzyżenia?

Korzyści zdrowotne: Strzyżenie psa zapobiega chorobom skóry i innym schorzeniom. Krótkie sierści lepiej utrzymują higienę psa i zapobiegają nieprzyjemnym zapachom, a także pomagają w łatwiejszym wykryciu pasożytów. Natomiast długie, niekontrolowane włosy mogą prowadzić do matowienia, podrażnionej skóry i infekcji skórnych. Takie włosy mogą też łatwo zbierać brud i bakterie.

Korzyści estetyczne: Strzyżenie psa może również poprawić jego wygląd i estetykę oraz  podkreślić naturalną urodę danej rasy. Fryzjerzy psi w Krakowie oferują różnorodne stylizacje, które pozwolą na dopasowanie fryzury do typu sierści i preferencji właściciela.

Redukcja kłopotliwej utraty sierści: Regularne strzyżenie może pomóc w redukcji utraty sierści, która może być uciążliwa dla psa i jego opiekuna. Dobry groomer w Krakowie pomoże w doborze odpowiedniego stylu strzyżenia, który zminimalizuje ilość wypadającej sierści.

Zwiększenie komfortu psa: Dla psów o długiej i gęstej sierści, upały mogą być bardzo uciążliwe. Krótsze sierści pozwolą na lepszą regulację temperatury ciała psa i poprawę jego wygody w cieplejsze dni.

Profesjonalny psi fryzjer Kraków: Czego możesz oczekiwać?

Pamiętaj, że każdy pies jest inny i wymaga indywidualnego podejścia do swojej pielęgnacji. Psi fryzjerzy w Krakowie oferują różnorodne usługi strzyżenia i stylizacji, dlatego warto wybrać takiego specjalistę, który najlepiej odpowie na potrzeby Twoje i twojego psa.

Wizyta u profesjonalnego psiego fryzjera w Krakowie może Ci pomóc w uzyskaniu odpowiedniej wiedzy na temat pielęgnacji sierści i skóry Twojego pupila. Groomer doradzi Ci, jakie zabiegi pielęgnacyjne są najlepsze dla rasy twojego psa i jak często powinny być wykonywane. Podpowie Ci również, jakie produkty do pielęgnacji sierści powinieneś stosować, aby sierść była w najlepszej kondycji. Dodatkową zaletą jest to, że psi fryzjer ma dostęp do najlepszych narzędzi i produktów do pielęgnacji, które nie zawsze są dostępne dla zwykłych opiekunów psów. 

W salonie możesz też przeprowadzić badanie skóry Twojego psa, aby wykryć wszelkie problemy z nią związane, takie jak łupież, infekcje skóry czy alergie. Otrzymasz niezbędne wskazówki dotyczące leczenia i pielęgnacji, aby zapobiec powstawaniu problemów.

Najnowsze wpisy

 • blog

  28.03.2023

  Czytaj wpis
 • blog

  12.03.2023

  Czytaj wpis
 • blog

  14.02.2023

  Czytaj wpis
 • blog

  24.01.2023

  Czytaj wpis

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI