25 maja, 2022

Ile kosztuje wizyta u groomera w praktyce?

Czytaj nasz blog

Zawodowy groomer, określany także jako fryzjer dla zwierząt, specjalizuje się w strzyżeniu czworonożnych pupili – przede wszystkim psów, a także kotów. Wizyta u tego typu fachowca może jednak uwzględniać więcej niż tylko podcięcie sierści. 

Groomer dla psa może zająć się przygotowaniem pupili do występu na wystawach, a także rasami zwierzaków, wymagających stosowania konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych, jak np. regularnego trymowania, kąpieli, czesania, a także czyszczenia uszu i podcięcia pazurów. Ile może wynieść wizyta u groomera w Krakowie? 

Czym zajmuje się groomer dla psa

Groomer dla psa to specjalista, który jest zaznajomiony ze specyfika różnorodych zabiegów pielęgnacyjnych dla czworonogów. Dzięki temu może właściwie zająć się przeprowadzeniem kompleksowej metamorfozy wyglądu Twojego ukochanego czworonoga. Mowa tu nie tylko o stylizacji fryzury, gdyż zakres oferowanych przez profesjonalnego groomera usług jest w rzeczywistości dość szeroki, a wchodzą w niego: 

 

  • kąpiel (wraz z suszeniem),
  • czesanie,
  • trymowanie i usuwanie liniejącego włosa,
  • strzyżenie,
  • przycinanie pazurów, 
  • pielęgnacja oczu i uszu. 

 

Profesjonalny psi fryzjer może podczas pielęgnacji przeprowadzić także inne zabiegi higieniczne, jak np. sprawdzić czy na skórze zwierzęcia nie grasują pasożyty. Groomerzy dość często zajmują się także pielęgnacją i czyszczeniem gruczołów okołoodbytowych. Wszystko zależy od oferty przygotowanej przez dany salon. 

Profesjonalna pielęgnacja czworonoga – groomer w Krakowie

Ile może kosztować wizyta w salonie groomerskim? Każdy salon lub groomer, cennik ustalają indywidualnie – finalna cena wizyty będzie uzależniona od kilku czynników, jak m.in. ilości i rodzaju wykonywanych usług, wielkości, rasy psa, rodzaju sierści, długości jego włosia czy skomplikowania fryzury określonej we wzorcu FCI.

Jeśli chcesz aby Twoim psem zajął się doświadczony groomer, w Krakowie tego typu specjalistów znajdziesz w salonie Champion SPA. Cena wizyty obejmuje ogół wykonanych zabiegów pielęgnacyjnych: od kąpieli, poprzez suszenie, czesanie, stylizację fryzury, aż po higienę uszu, oczu i obcinanie pazurków. Co więcej – nasi eksperci są gotowi udzielać dodatkowych porad w kwestii samodzielnej pielęgnacji czworonoga lub doboru niezbędnych kosmetyków.

Groomer – cena wizyty

Różne stawki za usługi groomera wynikają ze specyficznego charakteru okrywy włosowej poszczególnych ras psów oraz ich wielkości. Wizyta u psiego groomera zdecydowanie okaże się najmniejszym wydatkiem dla właścicieli piesków krótkowłosych, jak np. buldogi francuskie, jamniki, mopsiki czy chihuahua. Nieco więcej wyniesie pielęgnacja małych psiaków z długim włosiem, takich jak np. yorki czy pomeraniany. Analogicznie, na większy wydatek muszą nastawić się właściciele piesków ras średniej wielkości, do których zaliczają się spaniele oraz teriery, a także psów szorstkowłosych. Najwięcej, bo do kilkuset złotych za pojedynczą wizytę u groomera, mogą zapłacić osoby zajmujące się większymi psami, takimi jak np. samoyedy, owczarki, golden retrievery, czy sznaucery olbrzymie lub nowofundlandy.

Czas trwania wizyty u groomera

Wizyta u groomera może trwać od kilkunastu minut, nawet do kilku godzin, Podobnie jak koszt usługi, czas jej trwania jest uzależnione od specyficznych wymagań poszczególnych ras oraz zakresu usług, które należy w danym przypadku wykonać. 

W wielu salonach na cenę (oraz długość) wizyty wpływa także to jak zachowuje się dany zwierzak, np. czy wymaga obecności dwóch osób, czasu na uspokojenia. Dla czasu trwania wizyty niezwykle istotne okaże się to, jak bardzo pies jest oswojony z danym miejscem i pracą groomera. Spokojny i skory do współpracy zwierzak okaże się mniej wymagającym klientem – dlatego też pieski określonych ras warto oswajać z salonem groomerskim już od pierwszych miesięcy życia.

Najnowsze wpisy

  • blog

    28.03.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    12.03.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    14.02.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    24.01.2023

    Czytaj wpis

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI