2 czerwca, 2022

Bieżnia wodna i jej koszt w praktyce

Czytaj nasz blog

Czy Twojemu pupilowi brakuje na co dzień ruchu? Planujesz wspomóc jego regenerację po przebytym urazie lub chcesz zapewnić mu ulgę w bólu stawów? Być może przygotowujesz swojego championa do startu w zawodach? Jeśli tak, być może warto skorzystać z zalet, jakie daje wodna bieżnia dla psa.

Oddziaływanie siły wyporu ma ciało zwierzęcia sprawia, że wykonywany pod wodą ruch angażuje do działania różne partie mięśni, zapewnia dobry trening oraz jest formą zabawy – szczególnie dla psów kochających ruch. Sprawdź, jak wygląda sesja na bieżni wodnej w praktyce oraz ile kosztuje podobny zabieg.

Czym jest bieżnia wodna dla psa

Bieżnia wodna dla psa to specjalne urządzenie, które daje Twojemu czworonogowi możliwość rozruszania całego ciała i spożycia energii. Konstrukcja bieżni umożliwia odpowiednio dopasować tryb pracy urządzenia do możliwości i potrzeb danego czworonoga. Pas, po którym porusza się zwierzak, jest zanurzony w wodzie. Obecność wody pomaga łagodzić dyskomfort i ból, który może pojawić się w czasie ruchu – szczególnie wśród starszych piesków oraz zwierzaków w trakcie rekonwalescencji po urazie. 

Z bieżni wodnej mogą korzystać czworonogi, które: 

  • są w trakcie leczenia kontuzji, takich jak skręcenia, złamania czy zwyrodnienia stawów, 
  • są w podeszłym wieku, 
  • są otyłe, 
  • zmagają się bólem stawów, kości lub mięśni w trakcie ruchu, 
  • mają trudności z utrzymaniem równowagi i zwinnością,
  • mają ogromne pokłady energii, 
  • przygotowują się do startu w zawodach lub wystawach.

Jakie efekty daje wodna bieżnia dla psa

Działanie bieżni niesie ze sobą wiele korzyści dla funkcjonowania organizmu zwierzaków. Najczęściej wodna bieżnia dla psa jest wykorzystywana jako narzędzie przy zoofizjoterapii. Z jej pomocą można skutecznie wspomóc proces regeneracji i przyspieszyć rekonwalescencję zwierzęcia, przyspieszyć przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej, a także wzmocnić mięśnie. Dzięki temu bieżna znajduje zastosowanie wśród właścicieli wystawowych championów, które powracają do formy.

Wodna bieżna to także znakomity sposób na spożytkowanie energii naszego podopiecznego. Szczególnie jesienią i zimą, gdy pogoda nie zachęca do długich spacerów, nie łatwo jest zapewnić psu odpowiednią ilość ruchu. Młode psy oraz rasy takie jak husky, alaskan czy harty mogą spożyć nadmiar energii podczas sesji na bieżni.

Wodna bieżnia dla psa – ile kosztuje wizyta

bieżnia wodna dla psa. W Krakowie cena sesji na bieżni będzie się różnić w zależności od salonu. Dokładny koszt będzie także zależny od tego, jak długa będzie dana sesja. Zaleci to specjalista. Może okazać się, że dany zwierzak może poruszać się na pasie bieżni przez kwadrans lub nawet przez pół godziny. Koszt pojedynczej wizyty zamyka się zwykle w kwocie kilkudziesięciu złotych. 

Trzeba jednak brać pod uwagę, że korzystanie z bieżni wodnej nie da zamierzonych skutków, jeśli poprzestaniemy na pojedynczej sesji. Pierwsza wizyta ma za zadanie oswoić czworonoga z aparaturą, W zależności od salonu, zamiast wykupywać pojedyncze wejścia na bieżnię, można zainwestować w karnet. Dzięki temu koszt pojedynczej wizyty jest znacznie niższy i łatwiej zaplanować regularne wizyty w salonie. 

Bieżnia wodna dla psa w Krakowie

Nie da się ukryć, że właściciele czworonogów w Polsce poświęcają coraz więcej czasu i zasobów na pielęgnację swoich pupili. Bieżnia wodna dla psa w Krakowie i innych większych miastach, staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, na które decydują się właściciele większych oraz mniejszych zwierzaków. Czy jednak każdy pies może skorzystać z bieżni wodnej?

Mimo iż wodna bieżnia jest urządzeniem dedykowanym dla zwierzaków w każdym wieku i każdej wielkości (gdyż z łatwością można dopasować parametry aparatury do długości łap psa), nie jest jednak zalecana czworonogom ze zmianami skórnymi, otwartymi ranami, alergią czy problemami z nietrzymaniem moczu i kału. Oznacza to, że nie zawsze będą mogły skorzystać z niej pieski w podeszłym wieku lub zwierzaki z określonymi problemami zdrowotnymi. Wszystkie informacje odnośnie stanu zdrowia zwierzaka należy podać specjaliście przed pierwszą wizytą. 

Najnowsze wpisy

  • blog

    28.03.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    12.03.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    14.02.2023

    Czytaj wpis
  • blog

    24.01.2023

    Czytaj wpis

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI