Strzyżenie kota

Strzyżenie kota

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Strzyżenie kota

usługi Champion spa

Strzyżenie kota

Może wydawać się że koci fryzjer nie cieszy się popularnością – w końcu rzadko kiedy słyszy się o tym, aby kocią sierść należało regularnie podcinać. Jak z pewnością zauważyć może każdy właściciel, koci pupil samodzielnie dba o dobrą kondycję swojej sierści. Na regularną pielęgnację okrywy włosowej koty mogą poświęcać nawet jedną trzecią czasu, podczas którego są aktywne. Sierść jest dla kotów powodem do dumy, a także ważnym elementem ochrony ciała przed czynnikami zewnętrznymi. Decyzja o wykonaniu strzyżenia powinna zatem być podyktowana nie tylko względami estetycznymi, ale przede wszystkim dobrem naszego zwierzaka. W niektórych przypadkach profesjonalne strzyżenie kota może okazać się jednak nie tyle uzasadnione, co wręcz niezbędne.

Koci fryzjer w Krakowie – Champion SPA

W Champion SPA oferujemy szeroki wachlarz usług związanych z pielęgnacją czworonożnych pupili, w tym także strzyżenie kotów. Kraków jest miastem zamieszkiwanym przez tysiące kocich miłośników – wychodzimy zatem naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i oferujemy możliwość umówienia się na zabiegi pielęgnacyjne lub przygotowanie do wystawy także z kociakiem. 

Nasz zespół składa się z grupy doświadczonych groomerów, którzy doskonale wiedzą jak radzić sobie z domowymi pupilami. Dzięki temu zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne mogą przebiegać w profesjonalnej, bezpiecznej i przyjemnej dla zwierzaka atmosferze – bez zbędnego stresu czy nerwów. Koty wymagają szczególnego podejścia oraz umiejętności, które umożliwiają groomerowi wykonanie niezbędnych czynności, bez ryzyka dla zwierzaka. Specjalista działa z użyciem odpowiednich narzędzi i wie w jaki sposób zadbać o dobry wygląd zwierzęcia, nie narażając go na skaleczenia czy uszkodzenia wibrysów. 

Oferujemy profesjonalne strzyżenie kotów w Krakowie oraz możliwość przygotowania zwierzęcia do ważnej wystawy. Podczas wizyty fryzjer dla kota może wykąpać pupila, wykonać trymowanie lub strzyżenie sierści, a także zatroszczyć się o przycięcie pazurków. Poszczególne zabiegi są dopasowywane do potrzeb danej rasy. 

Fryzjer dla kota – kiedy należy odwiedzić groomera?

Warto wiedzieć, sierść naszych kocich podopiecznych spełnia kilka bardzo ważnych funkcji. Po pierwsze, jest to warstwa ochronna, która zabezpiecza skórę zwierzęcia przed mechanicznymi uszkodzeniami, a także przed dostępem promieni słonecznych. Po drugie, sierść jest niezbędna kotu do termoregulacji, co oznacza, że izoluje ona skórę zwierzęcia. To ważne zarówno zimą, jak i latem. częstym błędem wielu właścicieli jest chęć ogolenia kota latem, aby mógł lepiej znosić upały. Trzeba jednak wiedzieć, że może to dać efekt odwrotny, pogarszając komfort zwierzęcia. 

Co więcej, nadmierna lub nagła utrata futra ma wpływ również na samopoczucie kotów! Niektóre zwierzęta, pozbawione sierści bez ważnej przyczyny, mogą zachowywać się apatycznie i tracić chęć do zabawy. Strzyżenie kota warto przeprowadzić jednak wówczas gdy sierść staje się niemożliwa do rozczesania i bardzo intensywnie się filcuje. 

Koci fryzjer może pomóc przede wszystkim: 

  • przygotować kota do wystawy – co ważne szczególnie w przypadku pielęgnacji kotów ras długowłosych (tj. persy, Himalayan, syberyjskie, Maine Coon czy Ragdoll) które mają tendencję do kołtunienia i filcowania się sierści, która jest trudna do wyczesania i rozdzielenia przy pomocy szczotki, 
  • przygotować kota do zabiegu weterynaryjnego – np. do zabiegu sterylizacji), trzeba skrócić lub całkowicie wygolić sierść na ciele (lub danym obszarze), 
  • przygotować kota do leczenia – zdarzyć się może, że w przypadku wystąpienia niektórych schorzeń dermatologicznych, jak np. grzybicy skóry, trzeba wykonać strzyżenie sierści, aby łatwiej można było aplikować leki. 

Pamiętaj jednak, że na dobrą kondycję sierści Twojego podopiecznego składa się także odpowiednia dieta, stan zdrowia oraz wiek. Czasem zdarza się, że strzyżenie lub golenie sierści zaleca się w przypadku zwierząt w podeszłym wieku. 

Czy koci fryzjer jest potrzebny każdemu mruczkowi?

Nie da się ukryć, że kocie strzyżenie jest tematem kontrowersyjnym. Kluby i stowarzyszenia hodowców rasowych kotów nie przygotowują ścisłych standardów określających konieczność golenia futra, u żadnej ze znanych ras – zupełnie inaczej niż w przypadku psów. Z tego względu najczęściej całkowicie odradza się wykonanie strzyżenia. 

Nawet w przypadku kotów będących dumnymi posiadaczami długiej i gęstej sierści, strzyżenie nie stanowi rutynowego elementu ich pielęgnacji. Dla domowych mruczków polecamy przede wszystkim zabieg trymowania oraz regularne wyczesywanie sierści przy pomocy specjalnej szczotki. 

Decyzja o strzyżeniu lub całkowitym ogoleniu kota musi być dobrze przemyślana i uzasadniona. Warto pamiętać, że w przypadku niektórych ras odrastanie sierści przebiega bardzo powoli i może zająć nawet rok – co oznacza wiele miesięcy dyskomfortu dla pupila. Zaufaj zatem doświadczeniu profesjonalnego groomera. Profesjonalny fryzjer dla kota wie w jaki sposób obejść się z jego sierścią, aby zapewnić Twojemu pupilowi bezpieczeństwo, komfort, a wreszcie – dobry wygląd. Zachęcamy do umówienia się na wizytę w Champion SPA!

Nie czekaj!

Skorzsystaj z naszych usług

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dzięki usługom profesjonalnego groomera regularne mycia psa stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem, a Twój czworonożny pupil, będzie mógł cieszyć się zadbaną skórą i sierścią, przez cały rok. Zapraszamy!

+48 530 666 155

Pozostałe usługi

Zobacz inne usługi przygotowane
dla Twojego Kota

  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ
  • KOT

    SPRAWDŹ

USŁUGI

kurs
groomerski

ZOSTAŃ GROOMEREM

KURS GROOMERSKI

SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania

Nie ma na to reguły. Podobnie wygląda sytuacja wśród ludzi. Idziemy do fryzjera wtedy kiedy jest taka potrzeba. Należy przede wszystkim zapomnieć o błędnych starych przekonaniach, że psa trzeba np. kąpać jak najrzadziej i najlepiej w szarym mydle.

Nie każdy. Są takie rasy, jak ratlerki czy dobermany o krótkiej sierści, nie wymagającej specjalnej pielęgnacji w salonie fryzjerskim.

Jeżeli właściciel przyprowadza pieska tylko do strzyżenia, konieczne jest aby pies został przed wizytą wykąpany i wyczesany. Poza tym inne przygotowania nie są konieczne. Dobrze jest przyzwyczajać psa do wizyty u fryzjera od młodego wieku.

Teoretycznie tak. Praktycznie jednak lepiej udać się do specjalisty, który posiada przeznaczone do tego profesjonalne akcesoria, no i oczywiście wprawioną rękę i doświadczenie. Samemu można przez przypadek nawet okaleczyć psa.

Nie ma reguły. To zależy od tego jakiej rasy jest piesek, w jakim stanie się znajduje no i oczywiście od zakresu usług jakim ma zostać pies poddany. Ważnym czynnikiem jest to, jaki charakter ma pies, czy jest spokojny czy nerwowy, a zatem czy trzeba też poświęcać czas na jego uspokojenie.

W zasadzie kiedy uznajemy to za konieczne. Odeszły teorie, że psa należy kąpać najlepiej raz do roku. Obecnie na rynku dostępne są takie kosmetyki do pielęgnacji psów, które umożliwiają w zasadzie nawet codzienną kąpiel

Golenie to ostateczność, na którą warto się zdecydować w przypadku gdy skołtunienie jest już bardzo zaawansowane. Teoretycznie każdy kołtun można rozczesać, ale wiadomo że im jest on większy tym więcej czasu zabierze jego rozczesanie. Pamiętajmy że proces ten nie jest przyjemny dla naszego czworonoga. Decyzja zatem należy do właściciela.

W obecnych czasach można kupić kosmetyki dostosowane do danego psa. Są kosmetyki dla yorków, psów białych (wybielające) takich jak westiki czy łaciatych (uniwersalne). Istnieją tez kosmetyki dla alergików. Oczywiście panuje tutaj zasada że w większości przypadków droższe kosmetyki są lepsze. Pytanie zatem czy chcemy oszczędzać na wyglądzie naszego pieska. Pamiętajmy również, iż niewskazane jest używanie kosmetyków dla ludzi.

W zasadzie nie. Istnieją pewne standardy i tak naprawdę, poza psami wystawowymi, można powiedzieć że wszystko zależy od pomysłowości właściciela czy też fryzjera.
Jak przygotować psa przed wizytą u fryzjera?

Wizyta, szczególnie ta pierwsza, może być dla Twojego psa przeżyciem. Zastosuj cztery proste rady, by Twój pupil się nie denerwował:

1. Wyjdź z psem na spacer. Dobrze, gdy pies przed wizytą się załatwi i pobiega na świeżym powietrzu.
2. Jeśli umawiasz się tylko na strzyżenie, umyj psa bezpośrednio przed wizytą. To dobre zarówno dla moich narzędzi jak i samego efektu strzyżenia.
3. Nie nakręcaj psa na coś niezwykłego. Nie mów do niego inaczej, nie rób wielkiej sprawy z wizyty. Im bardziej naturalnie pies będzie się czuł, tym lepiej.
4. Bądź na czas. Ja będę mogła dobrze Was poznać a Twój pies będzie się mniej denerwował. Nikt nie lubi się spieszyć.